REZULATE SPORTIVE Anul Școlar 2011-2012

ATLETISM

Profesor- Gutoiu Nicolae

  • · Campionat National Copii Biatlon
    •  Eftimie Sebastian – locul III

Profesor- Gutoiu Alin

  • · Campionat National de Cros copii 2,
    •  ECHIPE– locul III
    • Campionat National de Cros copii 1
      •  ECHIPE– locul IV

Profesor-Prodan Mihai

  • Campionat National C1,2,3
    •  Manciu Florina-locul VIII- sulita
      •  Deftu Mihaela Alexandra-locul VII-greutate
      •  Patru Corina Andreea-locul VII-disc
      •  Nica Alexandru Eduard-locul VIII-disc
      •  Nica Alexandru Eduard-locul VIII- sulita
      •  Samoila Gabriel-locul IV-sulita
      •  Prundaru Maria Catalina-locul I-greutate
      •  Prundaru Maria Catalina-locul IV-oina
      •  Prundaru Maria Catalina-locul I-greutate
      •  Chiran Gabriel-locul II-oina
      •  Chiran Gabriel-locul III-greutate
      •  Prunache Darius Stefan-locul IV -oina

Profesor-Patrascan Cornel

  •  Campionat National C1,2,3
    •  Ionescu Alexandru- loc III-sulita
    •  Pletea Vanesa-loc II -sulia
    •  Ionescu Laura-loc III-sulita
    •  Maier Beatrice-loc I –disc
    •  Pletea Vanesa-loc III-disc
    •  Antofie Valentina-loc IV-disc
    •  Stanciu Andra-loc V-disc
    •  Dutu Eduard-loc IV –disc
    •  Maier Beatrice-loc I-greutate
    •  Stanciu Andra-loc V-greutate
    •  Antofie Stefania-loc II-greutate
    •  Campionat National aruncari lungi-sulita
    •  Ionescu Alexandra-loc I
    •  Sandu Ionut-loc VI
    •  Dutu Eduard-loc IV
    •  Sandu Ionut-loc IV
    •  Campionat National C1,2,3-greutate
    •  Maier Beatrice-loc I
    •  Pletea Vanesa-loc III
    •  Stanciu Andra-loc IV
    •  Antofie Stefania-loc II

 

BASCHET

Prof.Ioan Valerian

  • Calificare Turneu Final U.23 baieti –loc V

Prof.Adiohos Andreea

  • C.N.U.16- loc IX
  • Sportivi Lot National:Adiohos Nikolaos, Vochin Eduard

Prof.Trandafirescu Gabriela

  • C.N.U.14- Turneu Semifinal Grupa A
  • Sportivi Lot National:Nica Paul, Aron Adrian, Ionita Andrei.
  • Minibaschet- Cupa SEVLAR Ploiesti- Loc I
  • Minibaschet-Cupa Primaverii-Targoviste- loc I
  • Minibaschet- Cupa Fun Sports – Brasov – loc III
  • Minibaschet- Cupa “Vladimir Streinu”Gaesti- loc I
  • C.N.Minibaschet- loc XV

Prof Tanase Catalin Viorel

  • C.N.U.14 -Turneu Semifinal Grupa B
  • Sportivi Lot- Varjoghe Roxana-U 16, Varjoghe Ana Maria- U 14
  • Participarela C.N.Minibaschet.

 

FOTBAL

Prof.Tzitzeclis Gheorghe Teofil

  • Loc II Serie Campionat Divizia D
  • Lot National:Popa Simionidis, Transildarogullari Mustafa.
  • Selectionata Regiunilor:Buse Daniel, Tanase Gabriel,
  • Selectionata Regionala 1997:Papasimeonidis Konstantinos,Glavan Nic., Ripan Bogdan.

Prof.Olteanu Marin

  • Campionat Judetean Juniori D- loc I
  • Etapa Zona- Caracal – loc V

 

Prof. Tataranu Mihaita Claudiu

  • Campionat Judetean Juniori C- loc II

Prof Tobosaru Cosmin

  • Campionat Judetean Juniori E- loc I
  • Etapa Zona Targoviste- loc III

 

HANDBAL

Prof.Apostol Adrian

  • Campionatul National U 17- loc IV grupe
  • Campionatul Judetean- loc I

 

 

JUDO

Profesor-Musa Romel

  • Campionat National de Juniori – U 20
    • Voinea radu-locul VII
    • Campionat National de Cadeti – U 17
      • Bondoc Andreea-loc V – C.N.U.17

 

  • Campionat National de Copii – U 15
    • Matei Alexandru-locul V- C.N.U.15
    • Robu Alexandru-loc VII – C.N.I.U.15
    • Robu Alexandru-loc III – C.N.Echipe Euroregiuni

 

  • Campionat National de Copii – U 13
  • Moga Andrei-loc II – C.N.U.13 – Copii
  • Cicardel Bogdan-loc III – C.N.U 13
    • Moise Erika-locul V – C.N.U.13
    • Gheorghe Andrei-locul V- C.N.U.13
    • Dolanescu Sebastian-locul VII – C.N.U.13
    • Dolanescu Sebastian-locul I – C.N.Echipe Euroregiuni

 

LUPTE

Profesor-Cornea Cornel si Paic Georgiana

● Camp.National al C.S.S. si Cls.cu program

  • Burduf Georgiana-Loc I –aur
  • Rebeca Mihai-Loc II-argint

●  Campionat National Cadeti

  • Burduf Georgiana – Loc I – aur

●  Campionat  European Cadeti

  • Burduf Georgiana – Loc  V

●  Campionat  National de copii-

  • Cioclea Maria – Loc III
  • Vlasceanu Diana – Loc II
  • Stoian Andreea – Loc IV
  • Braguta Sabina – Loc V

 

VOLEI

Profesor-Atanasiu Ion

  • Campionat National Minivolei-loc III –zona
  • Campionat National Sperante-loc IV –zona
  • Cupa “1 Decembrie”- loc I
  • Cupa “1 Martie”-loc I
  • Cupa 1 Iunie”- loc I