Rezultate Sportive 2014

REZULTATE 15 IUNIE – 1 SEPTEMBRIE IUNIE 2014

ATLETISM
          
               Prof    PATRASCAN CORNEL
             
                CAMPIONATUL NATIONAL COPII (I ,II,III)      23-24 IUNIE BUCURESTI
            
                             MAER  BEATRICE VALENTINA  –  LOC  I   medalie aur disc
                                                                                           –  LOC  I  medalie aur greutate                         

             PLETEA VANESA    – LOC III medalie bronz disc
– LOC VI sulita

                             ANTOFIE BIANCA STEFANIA  -LOC II medalie argint disc
– LOC III medalie  bronz sulita

                Prof  PRODAN  MIHAI

                 CAMPIONATUL NATIONAL COPII (I,II,III)     23-24 IUNIE BUCURESTI
                    
                              PRUNDARU MARIA CATALINA- LOC III medalie bronz disc
– LOCVI  greutate

 

                             SORA MARIAN TIBERIU – LOC III medalie bronz greutate
– LOC IV oina

                             CIOACA BIANCA -LOC III medali bronz oina
                                                               – LOC V  greutate
                             CHIRAN GABRIEL GELU – LOC IV sulita
                                                                        -LOC VI disc
                
                Prof PRODAN MIHAI+ Prof  PATRASCAN CORNEL

                 CAMPIONATUL NATIONAL JUNIORI III  5-6 IULIE 2014 BUCURESTI

                               SANDU IONUT MADALIN – LOC IV sulita
                                                                                 – LOC VII greutate
                               IONESCU ALEXANDRU – LOC VIII sulita
                                NANCIU FLORINA   – LOC VIII sulita

                Prof  GUTOIU NICOLAE

                CAMPIONATUL NATIONAL JUNIORI I  19-20 IULIE 2014 BUCURESTI

                                STOEAN CRISTIAN – LOC IV  5000 m
 – LOC VI 1500 m

                 CAMPIONATUL NATIONAL JUNIORI III  5-6 IUNIE 2014 BUCURESTI

                               MARACINE IONUT – LOC IV   800m           
                              
                 CAMPIONATUL NATIONAL JUNIORI II   2-3 AUGUST 2014 BUCURESTI

                               STOEAN CRISTIAN – LOC  III  medalie bronz 3000 m
                                                                      – LOC III  medalie bronz 5000 m
                 TRIAL OLIMPIC JUNIORI II   BAKU  -AZERBAIJEAN
 
                               STOEAN CRISTIAN –  LOC VII  1500 m

 

    FOTBAL
     
               Prof  TATARANU MIHAI
              
               TURNEU DEZVOLTARE FOTBAL FEMININ U 15  6-8 IULIE 2014 BRASOV
                       CSS TGV- CFF OLIMPIA CLUJ-NAPOCA  2-1
                       CSS TGV- VASAS FEMINA MIERCUREA CIUC  2-1
                       CFF OLIMPIA CLUJ -VASAS FEMINA MIERCUREA CIUC 2-1
                        Echipa  CSS TGV  s-a clasat pe loc I
                        S-au evidentiat: Matei Roxana, Burcea Stefania,Costache Izabela,
                                                   Rosie Genoveva,Sfica Alexandra, Moraru Camelia
                                                   Stancescu Alina,Sandu Dana

               TURNEU DEZVOLTARE FOTBAL FEMININ U12  6-8  IULI 2014 BRASOV
                       CSS TGV – FAIR PLAY BUCURESTI 3-0
                       CSS TGV – ARMONIA FALTICENI    3-1
                       CSS TGV – TINERE SPERANTE BUCURESTI 2-2
                       Echipa CSS TGV s-a clasat pe locul I  in grupa
               FINALA  CSU ALEXANDRIA –CSS TGV   2-0
                        S-au evidentiat : Vasile Larisa,Radu Iolanda,Trifu Gabriela, Cernea Andrada
                                                     Ivanescu Miruna, Stefan Gabriela, Ionescu Simona
   
  

 LUPTE

                 Prof CORNEA CORNEL si FILIP GEORGIANA
             
                 CAMPIONATELE NATIONALE INDIVIDUALE DE PLAJA
                 28- 31 AUGUST 2014 MANGALIA
                        BURDUF GEORGIANA – LOC I medalie aur categ 50 kg junioare
                        CEOBANU ALINA   LOC II  medalie argint categ 60 kg junioare
                        VLASCEANU DIANA LOC II medalie argint categ 50kg cadete
                        CIOCLEA MARIA  LOC III medalie bronz categ 50 kg cadete
                  In urma clasamentului  pe medalii CSS TGV a obtinut: LOC I la junioare
                                                                                                                 LOC II la cadete  

 

    JUDO

                 Prof MUSA ROMEL

                 CUPA NATIONALA ,,MICUL SAMURAI”  27-29 IUNIE 2014  TG MURES
                      
                        TOLEA VANESSA   LOC III  categ 26 kg
                         CHITU XENIA     LOC III  categ 26 kg
                         POPA ANA    LOC V categ 26 kg
                         FIDEL RADU  LOC III categ 34 kg

                 CAMPIONATUL BALCANIC U 16 PLOVDIV BULGARIA 11-13 IULIE 2014

                         MOISE ERIKA LOC V categ 36 kg

    
 BASCHET

                  Prof TRANDAFIRESCU GABRIELA

                   CAMPIONATUL NATIONAL MINIBASCHET 6-12 IULIE 2014 CRAIOVA LOC IX
                    S-a remarcat Duica Alexandru care a marcat o medie de30 puncte /meci
               
                   TURNEU INTERNATIOANAL BASCHET MASCULIN POSEIDON U 14
                    Locul II din 8 echipe participante din urmatoarele  tari:
                                                           POLONIA  2 echipe
                                                          TURCIA  2 echipe
                                                           ROMANIA 2 echipe
                                                           LITUANIA 1 echipa
                                                           BULGARIA 1 echipa
                    Sportivul VLAD GEORGE ALEXANDRU a fost BEST PLAYER si
                    ales in cinciul turneului

                  Prof  PAUN ANDREEA

                   CAMPIONATUL NATIONAL BABY BASCHET 22-29 IUNIE  CRAIOVA

REZULTATE 9 – 15 IUNIE 2014

LUPTE:
-Prof.Cornea Cornel
Campionatul National Individual Copii III – Mangalia – 12-15 iunie 2014
POPA MIHAELA – loc III – medalie bronz – ctg. 48kg
MOTOROIU CRISTIANA – loc V – ctg. 34kg

 

FOTBAL:
-Prof.Tataranu Mihai
LIGA I  fotbal feminin – CLUJ – 10 iunie 2014
Olimpia II Cluj – C.S.S.Targoviste   11-0(5-0)

REZULTATE 2 – 8 IUNIE 2014

BASCHET:
Prof.Tanase Catalin.
Turneu Final C.N.U14 feminin 4-8 iunie 2014 Constanta
L.P.S.Arad- C.S.S.Targoviste                  74-50(17-13;25-6;21-16;11-15)          
C.S.S.Targoviste     -C.S.S.Ploiesti          55-52(11-14;6-19;13-8;25-11)                   
B.C.Star Bucuresti- C.S.S.Targoviste     67-45(18-12;24-14;18-12;7-7)              
C.S.Phoenix -C.S.S.Targoviste          67-26(24-7;16-7;28-6;9-6)                   
CSS Ploiesti-C.S.S.Targoviste           51-43(17-12;11-15;8-12;15-4)
Echipa s-a clasat pe locul VIII. 

Prof.Trandafirescu Gabriela
Turneu Final GVB-U14 masculin 6-8 iunie 2014 Targoviste
C.S.S.Targoviste-U.Mobitelco Cluj-Napoca 63-50
B.C.Olimpic Baia-Mare-C.S.S.Targoviste           51-63
C.S.S.Targoviste-SCM CSS Craiova                    57-40
B.C.Laguna Bucuresti-C.S.S.Targoviste       33-67
C.S.Phoenix LPS Galati-C.S.S.Targoviste           49-78
Echipa s-a clasat pe locul I la Turneu si locul IX in clasamentul general
S-au remarcat:Vlad Alexandru, Bratescu Alin, Toma Gabriel, Stanescu Rares, Talapu Andrei, Ignatovici Cristian, Apostol Gabriel, Andrei Teodor, Duica Alexandru, Florescu Edi, Nitu Cristian, Zdrafcu Marius, Sotangeanu Sebi.

FOTBAL:
-Prof.Prisacaru Eduard
Campionatul Jud.Juniori A1  -3 iunie 2014, Targoviste.
C.S.S.Targoviste- Avicola Tartasesti             4-4(1-2)
Au marcat:Nedelcu 2 g., Vlada 1 g., Predescu 1 g.
Campionatul Jud.Juniori A1  -7 iunie 2014, Aninoasa
A.S.Aninoasa-C.S.S.Targoviste               9-1(5-0)
A marcat:Barbu.

REZULTATE 26 MAI – 1 IUNIE 2014

ATLETISM:
Prof.Gutoiu Nicolae, Prodan Mihai si Patrascan Cornel
Campionat National Scolar- 30 mai -1 iunie 2014 Bucuresti

  • Dobre Stefania       – loc V-  sulita
  • Anghelescu Ionut   – loc VII- greutate
  • Lazar Alex.Paul     – loc IV-sulita
  • Caciula Stefan        – loc XXIII- 1.500 m   

FOTBAL:
Prof.Tataranu Mihaita Claudiu
Liga I fotbal feminin-Cupa Romaniei -28 mai 2014, Nucet
CSS Targoviste- Olimpia Cluj Napoca   0-9(0-6)
Liga I fotbal feminin-1 iunie 2014, Nucet
CSS Targoviste-Magura 2012 Bacau            11-1(6-0)
Au marcat: Moraru Camelia 2 g.,Meluta Teodora 2 g., , Sfiea Alexandra 2g., Burcea Stefania, Coman Ramona, Neacsu Maria, Musat Melissa, Rosie Genoveva.
 

-Prof.Prisacaru Eduard
Campionatul Judetean Juniori A1  -31 mai 2014 Cobia
Unirea Cobia-C.S.S.Targoviste               1-3(1-3)
Au marcat:Serban 1 g., Nedelcu 2 g.

JUDO:
Prof.Musa Romel
Campionatul National de Copii U 12- U14 –Etapa Euroregionala-30-31mai 2014 Targoviste
         U12   Chitu Xenia                 – loc III-categ.26 kg.
          U12  Bogatu Andrei            – loc III- categ.50 kg.
          U14  Popa Dani                    – loc V- categ.30 kg.
          U14  Marin Robert              – loc III-categ.+66 kg.
          U14  Moga Andrei               – loc V- categ.34 kg.
          U14  Dolanescu Sebastian    – loc V- categ.42 kg.

REZULTATE 19 – 25 MAI 2014

ATLETISM:
Prof.Gutoiu Nicolae
Campionat National Juniori III-Etapa I-24-25 mai 2014 Bucuresti

  • Maracine Ionut      – loc V-  400 m.
  • Maracine Ionut      – loc IV- 800 m.
  • Stancu Ionut          – loc IX-800 m.
  • Georgescu Eduard – loc XII- 200 m  

BASCHET:
Prof.Trandafirescu Gabriela.
Turneu Final U13 masculin, 21-25 mai 2014-Bucuresti
CSS Targoviste-ACS Dan Dacian Bucuresti 35-67
CSS Targoviste-B.C. Slam Bucuresti                   69-72
CSS Targoviste-C.S.U.Cuadripol Brasov            74-39
CSS Targoviste-LPS CSS Satu-Mare                   75-55
CSS Targoviste-B.C.Laguna Bucuresti         67-40

Echipa s-a clasat pe locul V.

S-au remarcat:Stanescu rares, Talapu Andrei, Andrei Teodor, Ignatovici Cristian, Duica Alexandru, Nitu Cristian, Apostol Gabi, Toma Gabriel, Sotangeanu Sebi, Marcu David, Manolescu Edi, Nicolae sebi, Vladu Stefan.      

FOTBAL:
Prof.Tataranu Mihaita Claudiu
Liga I fotbal feminin-25 mai 2014, Nucet
CSS Targoviste- Ladies Targu-Mures                 5-0(4-0)
Au marcat: Moraru Camelia, Rosie Genoveva, Sfiea Alexandra(2) ,Burcea Stefania.
 

-Prof.Tobosaru Cosmin
Campionatul Juniori D, Etapa Interjudeteana -20 mai 2014 Bucuresti
Dinamo Bucuresti-C.S.S.Targoviste              10-0(4-0)
 

-Prof.Prisacaru Eduard
Campionatul Judetean Juniori A1  -24 mai 2014 Targoviste
C.S.S.Targoviste- Vointa Crevedia                1-4(1-1)
A marcat:Nedelcu.
 

HANDBAL:
Prof.Apostol Adrian.
Turneu Semifinal Juniori II, 23-25 mai 2014-Galati
L.P.S.Roman-C.S.S.Targoviste                      24-22
C.S.S.Targoviste-ACS 181 SPP Bucuresti           14-28
C.S.Art.Galati-C.S.S.Targoviste                           17-22
C.S.S.Galati-C.S.S.Targoviste                        27-19
C.S.S.Targoviste-CSS Constanta                          19-31
Echipa s-a clasat pe locul IV.

JUDO:
Prof.Musa Romel
Turneu de Copii -“Alina Dumitru”Bucuresti-24-25 mai 2014
U10         Butufei Alexandru       – loc III-categ.30 kg.
               Popa Ana                     – loc II- categ.26 kg.
              Tolea Vanessa              – loc V- categ.26 kg.
U12          Popa Dani                    – loc V- categ.30 kg.
U14          Moga Andrei               – loc I- categ.34 kg.
               Dolanescu Sebastian    – loc III- categ.42 kg.

            

REZULTATE 12 – 18 MAI 2014

ATLETISM:
Prof.Gutoiu Nicolae
Campionat Balcanic Juniori II-15 mai 2014 Sliven Bulgaria

  • Stoean Cristian      – loc II- 1500 m.-medalie de argint

BASCHET:
Prof.Tanase Catalin
Campionat National U14 feminin Etapa a V-a, retur-18 mai 2014 Targoviste
        CSS Targoviste-CSS Ploiesti            28-63(4-27;9-16;8-16;7-4) 
Marcatoare:Dinu Iulia 14 p, Stan Samira 9 p.     
Echipa s-a calificat la Turneul final U 14 feminin care se va desfasura in perioada 11-15 iunie 2014.
 

FOTBAL:
Prof.Olteanu Marin
Campionatul Judetean Juniori C-12 mai 2014 Nucet
G.S.A.Nucet- CSS Targoviste                               1-2(0-1)
A marcat:Nicolescu  Claudiu 2 g.
 

Prof.Tobosaru Cosmin
Campionatul Judetean Juniori D- 12 mai 2014 Nucet
G.S.A.Nucet – CSS Targoviste                       0-4(0-0)
Marcatori:Negrea 2 g., Stancu 1g., Podaru 1 g.
Campionat Juniori D Etapa Interjudeteana- 17 mai 2014 Targoviste
CSS Targoviste-FC Dinamo Bucuresti                  0-0
S-au remarcat:Raducanu, Stancu , Coman, Simion, Bucuroiu, Simionescu, Negrea, Rauta, Atanase.
 

Prof.Prisacaru Eduard
Campionatul Judetean Juniori A1- 13 mai 2014 Targoviste
C.S.S.Targoviste- Luceafarul Dragomiresti 4-1(2-0)
Marcatori:Nedelcu 2g., Serban 1 g., Vlada 1 g.   
 

Prof.Tataranu Mihaita Claudiu
Liga I fotbal feminin-18 mai 2014, Nucet
CSS Targoviste- Olimpia 2 Cluj-Napoca             2-1(1-0)
Marcatoare:Coman Ramona 1 g., Sfiea Alexandra 1 g.,
S-au remarcat:Meluta Teodora, Burcea Stefania, Neacsu Maria, Sfiea Alexandra, Moraru Camelia, Coman Ramona.
 

HANDBAL:
Prof.Constantinescu  Octav si Apostol Adrian.
Campionat National Minihandbal, Turneu Semifinal 17-18 mai 2014-Plopeni
CSS Targoviste-CS Rapid Bucuresti                 8-19
CSS Targoviste-CSM Ploiesti                            6-13
CSS Targoviste-CSS Nr.6 Bucuresti               19-21
CSS Targoviste-CSS Nr.2 Bucuresti               11- 7
 

LUPTE:
Prof.Cornea Cornel si Flip Georgiana.
Campionat National al CSS si LPS 16-18 mai 2014 Sfantu-Gheorghe

  • Cioclea Maria       – categ.43 kg.-loc I -medalie de aur
  • Necula Elena                  – categ.46 kg.-loc III- medalie de bronz
  • Vlasceanu Diana  – categ.65 kg.-loc III-medalie de bronz
  • Braguta Sabina    – categ.70 kg.-loc III-medalie de bronz
  • Badea Dani           – categ.49 kg.-loc V.

 

REZULTATE 5 – 11 MAI 2014

ATLETISM:
Prof.Gutoiu Nicolae
Campionat National, Etapa I (Seniori, Tineret, Juniori I), 10-11mai 2014 Bucuresti   

  • Stoean Cristian      – loc VIII- 1500 m.
  • Stoean Cristian      – loc VI- 3000 m.

Sportivul s-a calificat la Balcaniada.
 

BASCHET:
Prof.Tanase Catalin
Campionat National U14 feminin-11 mai 2014, Targoviste
       C.S.S.Targoviste-C.S.S.Sfantu-Gheorghe      34-54(7-12;11-7;10-15;6-20)   
Marcatoare: Stan Samira 9 p., Dinu Iulia 8 p.
 

Prof.Trandafirescu Gabriela.
Campionat National U14 masculin, Faza semifinala,11 mai 2014 Brasov
       C.S.U.Cuadripol Brasov-C.S.S.Targoviste   61-49(21-11;12-2;11-16;17-20)
Marcatori:Vlad Alexandru 30 p.,Bratescu Alin 10 p.
S-a remarcat:Toma Gabriel.
 

FOTBAL:
Prof.Tataranu Mihaita Claudiu
Liga I fotbal feminin-10 mai 2014 Bacau
F.C.Magura Bacau-C.S.S.Targoviste      1-6(0-3)
Au marcat:Moraru Camelia 2g.,Burcea Stefania 1 g., Meluta Teodora 1 g., Sfiea Alexandra 1 g., Coman Ramona 1 g.
 

Prof.Olteanu Marin
Campionatul Judetean Juniori C-10 mai 2014 Targoviste
C.S.S.Targoviste-Viitorul Crevedia 16-1(6-0)
Au marcat:Savulescu 5 g.,Iamandache 4 g.,Andronache 2 g., Nicolescu 4 g., Voinea 1 g.
 

Prof.Tobosaru Cosmin
Campionatul Judetean Juniori D- 10 mai 2014 Targoviste
C.S.S.Targoviste-C.S.Sportul Gemenea 5-0(3-0)
Au marcat:Bocioaca 3 g, Rauta 2 g.
 

Prof.Prisacaru Eduard
Campionatul Judetean Juniori A1-10 mai 2014 Produlesti
Avantul Produlesti-C.S.S.Targoviste             2-7(0-4)
Au marcat:Nedelcu 3 g., Serban 2 g., Vlada 1 g., Barbu 1 g.
 

HANDBAL:
Prof.Apostol Adrian.
Turneu VI-Campionat National Junioare II, 9-11 mai 2014-Targoviste
C.S.S.Targoviste- Fortuna Bucuresti             26-13
C.S.S.Targoviste- Rapid Bucuresti         34-15
C.S.S.Targoviste- CSS Nr.6 Bucuresti          15-28
C.S.S.Targoviste- SPP Sc.181 Bucuresti 15-27
C.S.S.Targoviste- C.T.Media Bucuresti 34-17

 

REZULTATE 28 APRILIE – 4 MAI 2014

ATLETISM:
Prof.Gutoiu Nicolae
Campionat National Juniori II-Etapa I, 3-4 mai 2014 Bucuresti      

  • Stoean Cristian      – loc II- 1500 m.
  • Stoean Cristian      – loc II- 3000 m.
  • Caciula Andrei       – abandon-1500 m.

 

BASCHET:
Prof.Tanase Catalin
Campionat National U14 feminin-Etapa a III-a retur ,faza semifinala Gheorghieni-4 mai 2014
        CSS Gheorghieni-CSS Targoviste                  71-80(23-24;13-16;15-20;20-20)
Marcatoare:Popescu Carla 34 p., Dinu Iulia 17 p., Stan Samira 14 p. Anastasescu Cristina 10 p.            
 

Prof.Trandafirescu Gabriela.
Campionat National U14 masculin, 4 mai 2014 Targoviste
       CSS Targoviste-ACS 4 Sports Bucuresti       49-67
S-au remarcat:Vlad Alexandru, Talapu Andrei, Capraroiu Alin, Apostol Gabriel.
 

FOTBAL:
Prof.Olteanu Marin
Campionatul Judetean Juniori C-30 aprilie 2014 Moreni
C.S.M.Moreni- CSS Targoviste               2-3(1-0)
Au marcat:Savulescu, Godinac, Voinea.

Campionatul Judetean Juniori C-3 mai 2014 Targoviste
Chindia Targoviste- CSS Targoviste             3-0(3-0)
 

Prof.Tobosaru Cosmin
Campionatul Judetean Juniori D- 30 aprilie 2014 Moreni
C.S.M.Moreni- CSS Targoviste               0-7(0-2)
Au marcat:Bocioaca 2g.,Stancu 2 g., Negrea, Simion, Atanase.
Campionatul Judetean Juniori D- 3 mai 2014 Viisoara
F.C.Chindia Targoviste-C.S.S.Targoviste     1-0(0-0)
 

Prof.Tataranu Mihaita Claudiu
Liga I fotbal feminin-30 aprilie 2014,Targu-Mures
Ladies Targu-Mures- CSS Targoviste           4-1(0-1)
A marcat:Moraru Camelia.
S-au remarcat:Burcea Stefania, Moraru Camelia, Meluta Teodora.
 

Prof.Prisacaru Eduard
Campionatul Judetean Juniori A1- 3 mai 2014 Targoviste
C.S.S.Targoviste- C.S.M.Moreni                   1-3(1-1)
A marcat:Nedelcu.
 

JUDO:
Prof.Musa Romel
Campionatul National Scolar “Cadeti U18”2-4 mai 2014 Sibiu

  • Matei Alexandru    – loc  V- categ. 50 kg. 

LUPTE:
Prof.Cornea Cornel.
Campionat National Scolar-Etapa de Zona, 29-30 aprilie 2014-Bucuresti
S-au calificat:

  • Matei Eduard       – categ.69 kg.
  • Ionescu Niculin     – categ.76 kg.
  • Popescu Lucian    – categ.85 kg.
  • Cioclea Maria       – categ.43 kg.
  • Necula Elena                  – categ.46 kg.
  • Badea Dani           – categ.49 kg.
  • Ionescu Denisa      – categ.49 kg.
  • Stoian Floriana     – categ.56 kg.
  • Vlasceanu Diana  – categ.65 kg.
  • Braguta Sabina    – categ.70 kg.

REZULTATE 21 – 27 APRILIE  2014

BASCHET:
Prof.Tanase Catalin.
Campionat National U14 feminin-23.04.2014 Targoviste
C.S.M.Targoviste- C.S.S.Targoviste 31-50(13-8;6-10;6-16;6-16)
Marcatoare:Popescu Carla 19 p., Anastasescu Cristina 18 p.
Campionat National U14 feminin-26.04.2014-Targoviste
C.S.S.Targoviste- C.S.Galactica Cluj  36-79(7-24;11-25;3-17;15-13)
Marcatoare:Popescu Carla 18 p., Anastasescu 10 p.
 

Prof.Trandafirescu Gabriela.
Campionat National U14 masculin, 27 aprilie 2014-Bucuresti
A.C.S.Dan Dacian Bucuresti-C.S.S.Targoviste   96-38
 

-Prof.Ioan Valerian
Campionatul National U16 masculin 25-26 aprilie-Ploiesti
C.S.S.Targoviste- C.S.S.Ploiesti                     62-65
C.N.Aurel Vlaicu Bucuresti- C.S.S.Targoviste    74-54
C.S.S.Targoviste-C.S.Flame Ilfov                         38-32

FOTBAL:

Prof.Olteanu Marin
Campionatul Judetean Juniori C -26 aprilie 2014 Targoviste
C.S.S.Targoviste-A.C.S.Urban Titu              8-0(3-0)
Marcatori:Niculescu 3 g.,Savulescu 2 g.,Andronache 2 g.,Iamandache 1 g.
 

Prof.Tobosaru Cosmin
Campionatul Judetean Juniori D  -26 aprilie 2014 Targoviste
C.S.S.Targoviste-A.C.S.Urban Titu              8-0(3-0)
Marcatori:Bocioaca 3 g., Petre Florin 2 g., Negrea 1 g., Bucuroiu 1 g., Andrei Denis 1 g.
Campionatul Judetean Juniori E  -27 aprilie 2014  Targoviste
C.S.S.Targoviste- A.C.S.Urban Titu                    2-3(1-2)
Marcatori:Salageanu 1 g, Petre 1 g.
 

Prof.Prisacaru Eduard
Campionatul Judetean Juniori A1  -26 aprilie 2014 Gura-Sutii
Recolta Gura –Sutii-C.S.S.Targoviste                  1-2(0-0)
Marcatori:Nedelcu si Vlada.

REZULTATE 14 – 20 APRILIE  2014

FOTBAL:
Prof.Tataranu Mihaita Claudiu
Campionatul National Liga I Fotbal Feminin-17 aprilie 2014 Nucet
C.S.S.Targoviste-Viitorul Buzau                   2-3(1-0)
Marcatoare:Burcea Stefania 1 gol, Moraru Camelia 1 gol.
 

Prof.Tobosaru Cosmin
Campionatul Judetean Juniori E-19 aprilie 2014 Voinesti
C.S.Sportul Gemenea-C.S.S.Targoviste 2-0(0-0)
 

JUDO:
Prof.Musa Romel si Blindu Andrei
Cupa” Ramnicului “U12, 16 aprilie 2014-Ramnicu-Valcea

  • Popa Ana                       – loc III- categ.26 kg.
  • Radoiu Andreea            – loc I- categ.40 kg.
  • Stan Robert                    – loc V- categ.34 kg.
  • Bogatu Andrei               – loc III-categ.50 kg.
  • Moga Andrei                           – loc III- categ.34 kg.
  • Temelie Mihail               – loc III –categ.55 kg.
  • Matei Alexandru            – loc I- categ.50 kg.
  • Robu Alexandru            – loc II- categ.60 kg.
  • Tolea Vanessa                – loc VII- categ.26 kg.

REZULTATE 7 – 13 APRILIE  2014

LUPTE:
Prof.Cornea Cornel
Campionat Internationalele Romaniei de Cadeti 10-12 aprilie 2014 Bucuresti

  • Cioclea Maria        – loc II- categ.43 kg. (medalie de  argint)
  • Vlasceanu Diana    – loc III- categ.65 kg. (medalie de  bronz)

BASCHET:
 

Prof.Tanase Catalin.
Campionat National U15 feminin-Turneul final GVB-10-12.04.2014-Cluj
                CS Galactica Cluj -CSS Targoviste-            55-52(7-17;15-18;17-19;16-9)
Marcatoare:Tanase Daiana 16 p., Stan Samira 9 p.
                CSS Targoviste-LPS Alba-Iulia                   44-34(7-8;14-9;15-12;8-5)
Marcatoare:Popescu Carla 12 p., Tanase Daiana 1 p.
                CN M.Eminescu Oradea- CSS Targoviste  32-39(4-7;11-7;6-9;11-16)
Marcatoare:Tanase Daiana 11 p.,Varjoghe Ana Maria 9 p.
                CSS Targoviste-CSS Al.Ceausianu Reghin 58-55(24-11;10-16;14-10;10-18)
Marcatoare: Varjoghe Ana Maria 13p.,Tanase Daiana 10 p., Popescu Carla 14 .
Echipa s-a clasat pe locul II.
       

-Prof.Paun Andreea
Camp. National U18 masculin -Turneul semifinal GVA 07-11 aprilie- Targoviste
                CSS Targoviste-CSS Bega Timisoara            63-78(18-26;19-8;8-21;18-23)
LPS Targu-Mures- CSS Targoviste                       77-62(18-6;18-13;28-21;13-22)
                CSS Targoviste-CSU Cuadriopol Brasov     63-60(10-20;18-15;22-15;13-10)
CSS Targoviste-CSS Ploiesti                           66-125(18-29;9-29;20-30;9-39)
 

FOTBAL:
Prof.Tobosaru Cosmin
Campionatul Judetean Juniori D  -9 aprilie 2014 Voinesti
Sportul Gemenea- CSS Targoviste1-4(1-2)
Au marcat:Bocioaca 2g., Diculescu 1 g., Rauta 1g .
Campionatul Judetean Juniori D  -12 aprilie 2014,Targoviste
C.S.S.Targoviste- G.S.A.Nucet 1-0(0-0)
A marcat: Bocioaca.
S-a remarcat intreaga echipa.
Campionatul Judetean Juniori E -13 aprilie 2014, Targoviste
A marcat:Petre Alexandru.
 

Prof.Olteanu Marin
Campionatul Judetean Juniori C -9 aprilie 2014 Crevedia
Viitorul Crevedia-C.S.S.Targoviste        0-13(0-6)
Au marcat:Savulescu 4 g.,Iamandache 2 g., Voinea 2g., Marin Ionut  1g., Ionita 2 g., Neagu 2g.
Campionatul Judetean Juniori C -12 aprilie 2014 Targoviste
C.S.S.Targoviste- G.S.A.Nucet        2-1(0-1)
Au marcat:Nedelcu 1 g., Godinac 1 g.

JUDO:
Prof.Musa Romel si Blindu Andrei
Campionatul National Individual de Judo Juniori U21 -11-13 aprilie 2014 Deva

  • Bondac Andreea    – loc III- categ.63 kg. (medalie de  bronz)

REZULTATE  31 MARTIE – 6 APRILIE  2014

ATLETISM:
Prof.Patrascan Cornel
Campionat National Copii(I,II,III)Finala, 5-6 aprilie 2014-Bucuresti

  • Maer Beatrice                          – loc I-medalie aur- greutate
  • Pletea Vanesa                         – loc VI-greutate

Prof. Prodan Mihai
Campionat National Copii(I,II,III)Finala, 5-6 aprilie 2014-Bucuresti

  • Prundaru Maria                     – loc III-medalie bronz -greutate
  • Sora Marian                          – loc II-medalie argint- greutate
  • Cioacata Bianca                    – loc X greutate.

BASCHET:
-Prof.Ioan Valerian
Campionatul National U16 masculin GVB-5 aprilie Targoviste
C.S.S.Targoviste- C.S.Flame Bucuresti  54-35(15-4;13-12;16-11;16-8)
S-au remarcat:Onisoru C, Tarba C., Oprea A., Aron A.,Covrig C.
 

Prof.Trandafirescu Gabriela.
Campionat National U13 masculin, Turneul II semifinal 4-6 aprilie 2014-Iasi
C.S.S.Targoviste-CSS Sibiu              65-56
C.S.S.Targoviste-CS Unirea Iasi             51-49
C.S.S.Targoviste-ACS Eko Sighet          55-65
C.S.S.Targoviste-Slem Bucuresti            49-63
C.S.S.Targoviste-“ U” Mobitelco Cluj    62-68
S-a remarcat intreaga echipa.
Echipa s-a calificat la Turneul Final.
 

FOTBAL:
Prof.Prisacaru Eduard
Campionatul Judetean Juniori A1 -5 aprilie 2014 Targoviste
C.S.S.Targoviste- A.S.Doicesti   2-0(2-0)
Au marcat: Vlada si Bucur.
 

Prof.Olteanu Marin
Campionatul Judetean Juniori C -5 aprilie 2014 Targoviste
C.S.S.Targoviste-Chindia Targoviste     0-2(0-1)
 

Prof.Tobosaru Cosmin
Campionatul Judetean Juniori D  -5 aprilie 2014 Targoviste
C.S.S.Targoviste-Chindia Targoviste     2-1(0-0)
Au marcat: Bocioaca si Bucuroiu.
Campionatul Judetean Juniori E  -6 aprilie 2014 Titu
A.C.S.Urban Titu-C.S.S.Targoviste 5-0(3-0)
 

HANDBAL:
Prof.Constantinescu Octav si Apostol Adrian
Turneu de Calificare la Euro-Regiune -5-6 aprilie 2014 Pitesti
C.S.S.Targoviste- H.C.Activ CSO Plopeni “A”   13-0
C.S.S.Targoviste- C.S.Curtea-de-Arges        10-0
C.S.S.Targoviste- C.S.M.Ploiesti “A”                  06-19
Echipa de minihandbal CSS Targoviste a ocupat locul II  in grupa, fiind calificata in finala mica pentru ocuparea locurilor III-IV.
Echipa CSS Targoviste a ocupat locul IV, fiind calificata la Turneul Semifinal.
 

JUDO:
Prof.Musa Romel si Blindu Andrei
Campionat National Copii I  U16, 4-6 aprilie 2014-Onesti

  • Moise Erika                   – loc II- categ.36 kg.(medalie de  argint)
  • Radoiu Andreea            – loc V- categ.40 kg.
  • Dumitru Rebeca            – loc VII- categ.40 kg.
  • Popescu Costin               – loc VII- categ.73 kg.
  • Matei Alexandru            -eliminat in turul al III-lea al recalificarilor- categ.50 kg.
  • Gheorghe Andrei          – eliminat in turul al II-lea- categ.34 kg.
  • Patulea Eric                   – eliminat in turul al III-lea loc I- categ.+73 kg.
  • Rotaru Madalin             – eliminat in turul  I- categ.60 kg.

VOLEI:
Prof.Atanasiu Ion.
Campionat National Minivolei, Turneu final 4-6 aprilie 2014-Lugoj.
C.S.S.Targoviste- C.S.S.Sibiu                               3-0(25-18;25-18;26-24)
C.S.S.Targoviste- CS Juvenil Brasov                  1-3(25-20;25-27;19-25;27-29)
C.S.S.Targoviste-CS CSS Pro Volei Botosani 2-3(23-25;30-28;25-4;17-25;8-15)
Loc V-VIII C.S.S.Targoviste-LPS Mircea Eliade Bucuresti 3-0(25-17;25-18;25-21)
Loc V-VI   C.S.S.Targoviste-CSS 2 Baia-Mare               1-3(25-19;23-25;7-25;17-25)

Echipa s-a clasat pe locul VI.

REZULTATE COMPETITII 24-30 MARTIE 2014

ATLETISM:
Prof. Prodan Mihai
Campionat National Aruncari Lungi, Juniori III, C1,C2,C3-Finala-29-30 martie 2014-Bucuresti

  • Prundaru Maria Catalina      – loc I-medalie aur sulita
  • Prundaru Maria Catalina      – loc I-medalie aur disc
  • Mihaescu Adelin                      – loc III-medalie bronz sulita
  • Sora Marian Tiberiu               – loc II-medalie argint oina
  • Chiran Gabriel Gelu               – loc IV-sulita

Campionat National Cros, Juniori III, C1,C2,C3-Finala 28-29 martie 2014-Craiova

  • Prunache Darius                     – loc V-1500 m.cros
  • Chiran Gabriel Gelu               – loc XIX-cros
  • Chiran Alexandru                            – loc XXIX-cros

Echipa s-a clasat pe locul V. 

Prof.Patrascan Cornel 
Campionat National Aruncari Lungi Finala, Juniori III,C1,C2,C3-
29-30 martie 2014 Bucuresti     

  • Maer Beatrice                 – loc I-medalie aur disc
  • Maer Beatrice                 – loc VI-sulita
  • Pletea Vanesa                 – loc III-medalie de bronz sulita
  • Pletea Vanesa                 – loc III-medalie de bronz disc
  • Sandu Ionut Malin                 – loc III- medalie bronz sulita
  • Antofie Stefania             – loc III- medalie bronz disc
  • Dutu Eduard                           – loc IV sulita
  • Ionescu Alexandru                  – loc VII -sulita

BASCHET:
Prof.Tanase Catalin
Campionat National U14 feminin, faza semifinala-30 martie 2014 Ploiesti
C.S.S.Ploiesti- C.S.S.Targoviste 76-78(19-18;14-12;16-25;27-23)
Marcatoare:Popescu Carla 39 p., Stan Samira 11p.,  Anastasescu Cristina 10 p.,Miloiu Sonia 6 p

Prof.Trandafirescu Gabriela.
Campionat National U14 masculin, 30 martie 2014-Targoviste
C.S.S.Targoviste-B.C.Olimpic Baia-Mare    55-58(13-16;15-18;9-8;18-16)

-Prof.Ioan Valerian
Campionatul National U16 masculin -29 martie 2014-Craiova
C.S.S.Craiova-C.S.S.Targoviste 61-76
S-au remarcat:Oprea A.,Aron A., Tarba C., Onisor A., Covrig C.

-Prof.Paun Andreea
Campionatul National U18 masculin-30 martie 2014-Ploiesti
C.S.S.Ploiesti-C.S.S.Targoviste  87-67    
Marcatori: Adiohos N. 23 p., Vochin 23 p.,Gheorghiu 10  p,Calin 4 p., Vasile 3 p.,Stanciu 2 p., Anghelescu 2p

FOTBAL:
Prof.Tobosaru Cosmin 
Campionatul Judetean Juniori D  -29 martie 2014 Targoviste
C.S.S.Targoviste-C.S.M.Moreni 4-2(2-1)
Au marcat: Rauta 2g, Stancu 1g, Petre Florin 1 g.
Campionatul Judetean Juniori E  -30 martie 2014 Targoviste
C.S.S.Targoviste-C.S.Sportul Gemenea 4-1(2-0)
Au marcat: Salageanu 2 g, Georgescvu 1 g, Petre Alex.1 g.

Prof.Olteanu Marin
Campionatul Judetean Juniori C -29 martie 2014 Targoviste
C.S.S.Targoviste-C.S.M.Moreni              3-5(2-2)
A marcat:Iamandache 1 g, Neagu 1 g., Savulescu 1 g.

Prof.Prisacaru Eduard
Campionatul Judetean Juniori A1 -25 martie 2014 Targoviste
C.S.S.Targoviste- Pas Pucioasa               2-1(1-1)
Au marcat:Barbu 1 g., Predescu 1g.
Campionatul Judetean Juniori A1 -29 martie 2014 Moroieni
Bradul Moroieni-C.S.S.Targoviste          2-1(1-0)
A marcat:Serban 1g.

LUPTE:
Prof.Cornea Cornel
Campionatul National Indiv.de Cadeti-Finala 28-30 martie 2014 Iasi
Cioclea Maria              locul I categ.43 kg medalie de aur 
Vlasceanu Diana                   locul I categ.65  kg.medalie de aur
Braguta Sabina           locul III-categ.70 kg.medalie de bronz
Echipa s-a clasat pe locul II in clasamentul cluburilor.

REZULTATE COMPETITII 17-23 MARTIE 2014

BASCHET:
Prof.Tanase Catalin
Campionat National U14 feminin, Etapa a IV-a faza semifinala, 23 martie 2014- Sfantu-Gheorghe
C.S.S.Sfantu-Gheorghe – C.S.S.Targoviste   84-74(13-23;34-14;22-19;15-18)  
Marcatoare:Popescu Carla 29 p., Anastasescu Cristina 19 p.,Dinu Iulia 11p., Miloiu Sonia 7 p.,Stan Samira 5p., Serban Diana 3p. 

Prof.Trandafirescu Gabriela.
Campionat National U14 masculin, 23 martie 2014-Targoviste
C.S.S.Targoviste-C.S.U.Cuadriopol Brasov 58-70(17-10;12-17;13-21;16-19)   
Marcatori:Vlad Alexandru 22 p.,Bratescu Alin 14 p., Toma G 7 p., Stanescu Rares 4 p.,Talapu Andrei 4 p., Marcu D 4.p, Duica A. 2 p.,  Apostol Gabriel 1 p.

-Prof.Ioan Valerian
Campionatul National U16 masculin GVB, 22 martie 2014-Targoviste
C.S.S.Targoviste -C.N.Aurel Vlaicu Bucuresti 29-77

-Prof.Paun Andreea
Campionatul National U18 masculin, 19 martie 2014-Brasov
C.S.U.Cuadriopol Brasov-C.S.S.Targoviste 85-67
Marcatori: Vochin 23 p., Anghelescu A.19 p., Adiohos N.  17p ,Gheorghiu 4 p,,Cracanel 4p.
Campionatul National U18 masculin, 23 martie 2014-Targoviste
C.S.S.Targoviste-Cuza Sport Braila                    63-43
Marcatori: Adiohos N. 23 p(4×3) , Vochin 20 p., Anghelescu A.12 p., Gheorghiu 6 p,Cracanel 2p.

FOTBAL:
Prof.Olteanu Marin
Campionatul Judetean Juniori C,18 martie 2014-Targoviste
C.S.S.Targoviste-A.S.Baleni      4-2(0-1)
Au marcat: Savulescu 3 g.,Voinea 1 g.
Campionatul Judetean Juniori C, 22 martie 2014-Titu
A.C.S.Urban Titu-C.S.S.Targoviste 0-11(0-5)
Au marcat:Voinea 2 g.,Godinac 2 g.,Andronache 2 g.,Marin Ionut 2 g.,Savulescu 3 g.

Prof.Tobosaru Cosmin 
Campionatul Judetean Juniori D,18 martie 2014-Targoviste
C.S.S.Targoviste-Universitatea Baleni 3-0(neprezentare)
Campionatul Judetean Juniori D, 22 martie 2014- Titu
A.C.S.Urban Titu-C.S.S.Targoviste 0-11(0-6)
Au marcat: Bocioaca 2g., Rauta 2g .,Simion 2 g.,Bucuroiu 2 g.,Stancu 1g., Andrei 1 g., Atanase 1 g.
Campionatul Judetean Juniori E, 23 martie 2014- Nucet
G.S.A.Nucet-C.S.S.Targoviste           3-2(1-0)
A marcat:Petre Alexandru 2 g.

Prof.Prisacaru Eduard
Campionatul Judetean Juniori A1, 22 martie 2014- Brezoaele
Comertul Brezoaele-CSS Targoviste      3-5(2-1)
Au marcat: Nedelcu Razvan 2 g., Serban Damian 1 g., Predescu 1 g.,Vlada 1 g.

 

REZULTATE COMPETITII 10 – 16 MARTIE 2014

ATLETISM:
Prof.Patrascan Cornel
Campionat National Copii (I, II,III)Zona, 15-16 martie 2014-Bucuresti   

  • Maer Beatrice                – loc I-greutate(medalie aur)
  • Pletea Vanesa                 – loc III-greutate(medalie de bronz)

Prof.Prodan Mihai
Campionat National Copii (I, II,III)Zona, 15-16 martie 2014-Bucuresti   

  • Prundaru Maria            – loc I-greutate(medalie de aur)
  • Sora Marian                           – loc I-greutate(medalie de aur)
  • Chiran Gabriel              – loc XII-600 m.

 

BASCHET:
Prof.Tanase Catalin
Camp.Nat. U14 fem.faza semifinala-et.a III-a Tur,16 martie 2014-Targoviste
C.S.S.Targoviste- C.S.S.Gheorghieni      89-39(21-14;15-10;25-4;19-11)
Marcatoare:Popescu C.23p., Dinu I.19 p., Stan S.13.p.,Anastasescu C.11p, Miloiu S.7 p.,Serban D.5 p.  

Prof.Trandafirescu Gabriela
Campionat National U14 masculin,faza semifinala, 16 martie 2014- Bucuresti
ACS 4 Sports Bucuresti-C.S.S.Targoviste     52-46(12-11;14-8;11-12;15-15)
S-au remarcat:Vlad Alexandru, Apostol Gabriel, Bratescu Alin.

-Prof.Ioan Valerian
Campionatul National U16 masculin-16 martie 2014-Ploiesti
C.S.S.Ploiesti- C.S.S.Targoviste       56-44((20-10;17-10;9-8;10-16)

-Prof.Paun Andreea
Campionatul National U18 masculin-faza semifin.16 martie 2014-ora 10-Tgv.
C.S.S.Targoviste-LPS Targu-Mures 59-92
Marcatori: Anghelescu A.22 p., Adiohos N. 19 p, Vochin 10 p., Vasile 5 p.,Enescu 3 p.

FOTBAL:
Prof.Tataranu Mihaita Claudiu
Campionatul National Liga I feminin  -15 martie 2014 Nucet
C.S.S.Targoviste-Selena Constanta  2-2(0-1)
Au marcat: Burcea Stefania si Moraru Camelia.
S-au remarcat:Lungu Andreea, Meluta Theodora, Burcea Stefania, Moraru Camelia, Coman Ramona, Sfiea Alexandra

Prof.Prisacaru Eduard
Campionatul Judetean Juniori A1-15 martie 2014 Targoviste
C.S.S.Targoviste-Atletic Fieni 2-2(1-2)
Au marcat: Nedelcu Razvan si Serban Damian.

Prof.Olteanu Marin
Campionatul Judetean Juniori C-15 martie 2014 Sotanga
F.C.M.Targoviste-C.S.S.Targoviste 4-4(1-1)
Au marcat: Savulescu, Andronache, Nedelcu, Voinea.

Prof.Tobosaru Cosmin
Campionatul Judetean Juniori D  -15 martie 2014 Sotanga
F.C.M.Targoviste-C.S.S.Targoviste 0-9(0-4)
Marcatori: Rauta 4g, Bocioaca 2g., Coman 1 g., Atanase 1 g., Stancu 1 g.
S-a remarcat intreaga echipa.

HANDBAL:
Prof.Apostol Adrian
Campionatul National Junioare II, Turneul V-14-16 martie 2014  Bucuresti
C.S.S.Targoviste- ACS Fortuna Bucuresti    24-17
C.S.S.Targoviste-Rapid Bucuresti          39-  9
C.S.S.Targoviste-CSS Nr.6 Bucuresti            20-25
C.S.S.Targoviste-Sc.Nr.181 SPP Buc.            17-34
C.S.S.Targoviste-SC.Media Bucuresti           29-20
S-a remarcat:Serban Adriana, Petre Maria, Mihai Ana-Maria, Dogaru Ana-Maria.

JUDO:
Prof.Musa Romel
Campionat National U 16 Etapa Zona 14-15 martie 2014 Ploiesti

  • Moise Erika          – loc I- categ.36 kg.(medalie de  aur)
  • Radoi Andreea     – loc I- categ.40 kg.(medalie de  aur)
  • Dumitru Rebeca   – loc II- categ.40 kg.(medalie de  argint)
  • Gheorghe Andrei – loc II- categ.34 kg.(medalie de  argint)
  • Matei Alexandru  – loc II- categ.50 kg.(medalie de  argint)
  • Savu Alexandru   – loc V- categ.50 kg.
  • Temelie Mihai       – loc V- categ.55 kg.
  • Rotaru Madalin   – loc III- categ.60 kg. (medalie de  bronz)
  • Colan Cosmin       – loc V- categ.60 kg.
  • Popescu Costin     – loc III- categ.73 kg. (medalie de bronz)
  • Pavel Raphael       – loc V- categ.73 kg.
  • Constantin Alexandru   – loc III- categ.+73 kg. (medalie de  bronz)
  • Patulea Eric          – loc I- categ.+73 kg. (medalie de  aur)

Campionat National U 21 ,14-15 martie 2014 Ploiesti

  • Samoila Sebastian         – loc VII- categ.66 kg.
  • Gheorghe Bogdan         – eliminat in turul II recalificari, categ.66 kg.
  • Rotaru Madalin   – eliminat in turul I ,categ.73 kg.

LUPTE:
Prof.Cornea Cornel
Campionat National Individual, 14-16 martie 2014 Bucuresti

  • Ciobanu Alina      – locul II-medalie de argint
  • Burduf Georgiana         – locul III-medalie de bronz
  • Nechita Gabriela  – locul VII

REZULTATE COMPETITII 03 – 09 MARTIE 2014

ATLETISM:
Prof.Patrascan Cornel
Campionat National Aruncari Lungi, 4-6 martie 2014-Bucuresti   

  • Dobre Stefania                – loc II-sulita juniori II(medalie de argint)
  • Dobre Stefania                – loc VI-sulita juniori I
  • Lazar Alexandru             – loc VIII-sulita juniori I
  • Lazar Alexandru             – loc X-sulita juniori II
  • Sandu Ionut Malin          – loc VIII-sulita juniori II
  • Anghelescu Ionut Gabriel – loc IX-sulita juniori I

Campionat National Juniori III-Etapa I, 8-9 martie 2014-Bucuresti   

  • Sandu Ionut Malin          – loc III-greutate

Prof.Gutoiu Nicolae
Campionat National Juniori III-Etapa I, 8-9 martie 2014-Bucuresti   

  • Stafeta 4 x 2 Ture            – loc V
  • Catanescu Mihai              – loc VI-3000 m.
  • Stanciu Mihai                   – loc XIII-1500  m
  • Stancu Ionut                    – loc XIV-1500  m

BASCHET:
Prof.Tanase Catalin
Campionat National U14 fem. faza semifinala-9 martie 2014- Cluj-Napoca
C.S.Galactica Cluj-C.S.S.Targoviste      83-55
Marcatoare:Popescu Carla15p., Anastasescu Cristina 14p, Stan Samira 7 p. 

Prof.Trandafirescu Gabriela
Campionat National U14 masculin, 9 martie 2014- Targoviste
C.S.S.Targoviste-ACS Dan Dacian 1Bucuresti 42-69(14-14;10-15;11-23;14-17)
S-au remarcat:Vlad Alexandru, Bratescu Alin, Capraroiu Alin.

FOTBAL:
Prof.Tobosaru Cosmin si Olteanu Marin
Campionatul Judetean Juniori C+D restanta et.X -8 Martie 2014 Targoviste
Juniori C-C.S.S.Targoviste-ACS Urban Titu 3-0 (neprezentare)
Juniori D-C.S.S.Targoviste-ACS Urban Titu 3-0 Marcatori:Bocioaca,Rauta,Coman.

LUPTE:
Prof.Cornea Cornel
Campionatul National Individual Cadeti, Turneul II calificare 7-9 martie 2014 Targu-Jiu.

  • Cioclea Maria              – locul I-medalie de aur
  • Badea Dani                 – locul III-medalie de bronz
  • Vlasceanu Diana         – locul III-medalie de bronz
  • Ionescu Denisa            – locul V
  • Braguta Sabina           – locul VII
  • Stoian Florina             – locul VII
  • Stoian Andreea           – locul VII

JUDO:
Prof.Musa Romel
Finala Campionat Nat.Tineret 7-8 martie 2014 Drobeta-Turnu- Severin

  • Bondac Andreea                   – loc V- categ.63 kg.