Alexandra Pîrneci, Denisa Predică, Cristiana Popa şi Ivona Ionaş au terminat pe primul loc cu ştafeta de 4xdouă tururi,

art_180124_5atletism

Atleţii juniori ai Clubului Sportiv Şcolar Târgovişte au participat weekend-ul trecut la prima etapă a Campionatului Naţional. Cea mai bună clasare a avut-o ştafeta 4xdouă tururi, compusă din Alexandra Pîrneci, Denisa Predică, Cristiana Popa şi Ivona Ionaş, care a terminat pe prima poziţie.

La individual niciunul din sportivii târgovi şteni nu a prins primele trei locuri. Denisa Predică a venit pe 4 la 60 m, Ionuţ Stancu a fost al cincilea la 1.500 m şi al şaselea la 800 m, Gabriel Şerban a ocupat locul 6 la 1.500 m şi locul 8 la 3.000 m, iar Ivona Ionaş a încheiat pe 6 la 800 m. Toţi aceştia sunt juniori 1 şi se pregătesc cu Nicolae Guţoiu.