REZULTATE SPORTIVE 2019 – 2020

11 – 17 NOIEMBRIE 2019

BASCHET:
Prof.Păun Andreea
Campionatul Naţional„U18” 16-17 noiembrie 2019 Baia-Mare
C.S.Ş Târgovişte- ACS LukyDragons Tg.Mureş          78-52
LPS Cetate Deva-  C.S.Ş Târgovişte                             61-98
C.S.Ş Târgovişte- Wildcats Baia-Mare                            87-61

Prof.Alexandru Daniel                                                                                                                     
Camionatul Naţional”U14”Feminin, 17 noiembrie 2019 Târgovişte
CSM Moineşti- C.S.Ş.- CSM Târgovişte                      50-40
C.S.Ş.-CSM Târgovişte- CSM VSK C Miercurea Ciuc  33-32

FOTBAL:
Prof.Tătăranu Mihăiţă
Liga I feminin, 17 noiembrie 2019 Alexandria
U Alexandria- C.S.Ş.Târgovişte                                    1-2(0-2)
Au marcat:Soimu Maria , Moraru Camelia.

Prof.Croitoru Nicolae      
Campionatul Naţional „U19”,16 noiembrie 2019 Târgovişte
C.S.Ş Târgovişte- ACS Campionii FC Argeş               5-0(2-0)
Au marcat:Diculescu 2g., Marcu 3g.

Prof.Toboşaru Cosmin
Campionatul Naţional „U17”, 16 noiembrie 2019, Târgovişte
C.S.Ş Târgovişte- ACS Campionii FC Argeş                       0-3(0-0)

Prof.Marian Valentin
Campionatul Naţional „U16”, 17 noiembrie 2019 Târgovişte                                                                                                                                                                                                         
C.S.Ş Târgovişte-Petrolul Ploieşti                                0-3(0-3)
Campionatul Judeţean„U13”, 17 noiembrie 2019 Târgovişte
C.S.Ş Târgovişte- Kinder 2 Târgovişte                         5-0(4-0)
A marcat: Bănică 1g., Cristea 2g., Stan 2g.

HANDBAL:
Prof.Timpuriu Marian
Campionatul Naţional Juniori II(M.), 17 noiembrie 2019 Răzvad
C.S.Ş.Târgovişte- Tricolorul Breaza                                 42-39(22-18)

Prof.Apostol Adrian
Campionatul Naţional Juniori II (F.), 16 noiembrie 2019 Târgovişte   
C.S.Ş.Târgovişte- CS Activ Plopeni                                 35-32(18-16)

LUPTE:
Prof.Filip Georgiana
Cupa României de Seniori, 15-17 noiembrie  2019 Sfântu- Gheorghe

  • Ionescu Simona     – loc III medalie de bronz, categ.53 kg
VOLEI:
Prof.Atanasiu Ion         
Campionatul Naţional Cadete, Etapa a IV-a, 17 noiembrie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- LPS Mircea Eliade Bucureşti             3-0(25-12;25-15;25-11).

04-10 NOIEMBRIE 2019

BASCHET:
Prof.Trandafirescu Gabriela
Campionatul Naţional„U13” Turneul 3, 09 noiembrie 2019 Bucureşti
C.S.Ş Târgovişte- CS Dinamo Bucureşti                                        28-63
ACS Deceneu Tulcea- C.S.Ş Târgovişte                                        40-43Prof.Păun Andreea
Campionatul Naţional„U15” Turneul 2 , 09-10 noiembrie 2019 Craiova                                                                                                    
ACS Ingerii Băniei Craiova- C.S.Ş Târgovişte                               64-51
C.S.Ş Târgovişte- CSS Craiova                                                      79-66
FOTBAL:
Prof.Tătăranu Mihăiţă                                                                       
Cupa României, 10 noiembrie 2019  Bucureşti
Carmen Bucureşti- C.S.Ş Târgovişte                                             2-2(2-1)după prelungiri 4-2
Au marcat:Tudor V., Sfiea A.Prof.Croitoru Nicolae
Campionatul Naţional „U19”, 10 noiembrie 2019 Mioveni
CS Mioveni- C.S.Ş Târgovişte                                                 2-0(0-0)Prof.Toboşaru Cosmin
Campionatul Naţional „U17”, 10 noiembrie 2019 Mioveni
CS Mioveni- C.S.Ş Târgovişte                                                      0-3(0-1)
Au marcat:Enache, Ene, Stoican.

Prof.Marian Valentin                
Campionatul Naţional „U16”, 09 noiembrie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- ACS Kids Tâmpa Braşov                                2-3(1-1)
Au marcat:Sanda şi Iancu.
Campionatul Judeţean „U13”, 10 noiembrie 2019 Valea-Lungă
Fortis Valea-Lungă- C.S.Ş.Târgovişte                                       6-4(3-3)
Au marcat:Bănică 3g., Cristea 1 g.

HANDBAL:
Prof.Timpuriu Marian
Campionatul Naţional Juniori II(M.), 07 noiembrie 2019 Răzvad
C.S.Ş Târgovişte- CSS Tecuci                                                          32-29

28.OCT.-03 NOV. 2019

BASCHET:
Prof.Tănase Cătălin     
Turneul 2 Campionatul Naţional„U16”M., 02-03 noiembrie 2019 Piteşti                                                                                                    
LPS Viitorul Piteşti -C.S.Ş.Târgovişte                                                          51-49
C.S.Ş.Târgovişte- CSU Braşov                                                                     56- 62
C.S.Ş.Târgovişte-CS Amicii Piteşti                                                              92- 34Prof.Alexandru Daniel                                                                                                                     
Camionatul Naţional”U14”F., 02 noiembrie 2019 Cluj-Napoca
CS Universitatea NBS Cluj-C.S.Ş.-CSM Târgovişte                                 72-12
C.S.Ş.-CSM Târgovişte  -Lapi Dej                                                        37-28Prof.Toma Larisa
Campionatul Naţional„U16”feminin, 02-03 noiembrie 2019 Târgovişte
C.S.Ş. -CSM Târgovişte- CSM Târgu-Jiu                                                  45-39
CSS Craiova -C.S.Ş. -CSM Târgovişte                                                       61-49
CSS Sibiu-C.S.Ş. -CSM Târgovişte                                                            63-44Prof.Crasnic Miruna
Campionatul Naţional „U18”F. Etapă, 28 octombrie 2019 Alexandria
C.S.Ş-CSM  Alexandria- C.S.Ş.-CSM Târgovişte                                     107-46
FOTBAL:
Prof.Tătăranu Mihăiţă
Liga I feminin, 03 noiembrie 2019 Şotânga
C.S.Ş.Târgovişte- Independenţa Baia-Mare                                                    2-1(2-1)
Au marcat:Istrate A., Ionescu I.Prof.Croitoru Nicolae 
Campionatul Naţional „U19”,02 noiembrie 2019 Târgovişte
C.S.Ş Târgovişte- ACS Viitorul Argeş Alex.Duminică                   2-1(1-0)
Au marcat:Marcu, Podaru.Prof.Toboşaru Cosmin
Campionatul Naţional „U17”, 02 noiembrie 2019, Târgovişte
C.S.Ş Târgovişte- ACS Viitorul Argeş Alex.Duminică                                    2-1(0-1)
A marcat:Stoican 2g.Prof.Marian Valentin
Campionatul Naţional „U16”, 03 noiembrie 2019 Sfântu-Gheorghe                                                                                                    
ACS Sepsi OSK Sfântu-Gheorghe-C.S.Ş Târgovişte                                  2-1(1-0)
A marcat:Vintilă 1g.
Campionatul Judeţean„U13”, 03 noiembrie 2019 Târgovişte
C.S.Ş Târgovişte-CSM Fieni                                                                        0-1(0-0)
A marcat:Vintilă 1g.
HANDBAL:
Prof.Timpuriu Marian
Campionatul Naţional Juniori II(M.), 03 noiembrie 2019 Buzău
LPS Buzău-C.S.Ş Târgovişte                                                                           28-44(15-22) Prof.Apostol Adrian
Campionatul Naţional Juniori II (F.), 02 noiembrie 2019 Braşov      50-53(24-26)
C.S.S.Dinamo BraşovC.S.Ş.Târgovişte
LUPTE:
Prof.Cornea Cornel     
„Cupa României Cadeţi” 01-03 noiembrie 2019 Piteşti        

  • Coteţ Alin                              –  loc XIII ,categ.60 kg.
  • Burcea Alexandru                 –  loc X, categ.65 kg.
  • Ionescu Ionut                            –  loc IX categ.80 kg.
  • Udilă Ciprian                           –  loc XV categ.92 kg.
VOLEI:
Prof.Atanasiu Ion         
Campionatul Naţional Cadete, Etapa a III-a, 03 noiembrie 2019 Piteşti
LPS Viitorul Piteşti-C.S.Ş Târgovişte                                         3-2(25-22;12-25;17-25;25-22;15-12)

21-27 OCTOMBRIE 2019

FOTBAL:
Prof.Tătăranu Mihăiţă                                                                         
Liga I feminin, 27 octombrie 2019  Cluj-Napoca
„U” Olimpia Cluj-Napoca -C.S.Ş Târgovişte                      4-0(1-0)
 Prof.Croitoru Nicolae
Campionatul Naţional „U19”, 26 octombrie 2019 Nucet
GSA Nucet -C.S.Ş Târgovişte                                              2-0(1-0)Prof.Toboşaru Cosmin
Campionatul Naţional „U17”, 26 octombrie 2019 Nucet
GSA Nucet-C.S.Ş Târgovişte                                                 2-6(0-3)
Au marcat:Ene Cătălin 3g., Cristea Mario 1g., Sanda Nicuşor 1 g., Terec Adrian 1 g. Prof.Marian Valentin        
Campionatul Naţional „U16”, 27 octombrie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- ACS Colţea Braşov                                   1-3(0-0)
A marcat:Vintilă 1g.
Campionatul Judeţean „U13”, 27 octombrie 2019 Târgovişte
Urban Titu- C.S.Ş.Târgovişte                                                 1-0(1-0)
HANDBAL:
Prof.Apostol Adrian
Campionatul Naţional Juniori II (F.), 26 septembrie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte-CSS Ploieşti                                                    39-31(19-21)
JUDO:
Prof.Muşa Romel, Gogu Dragoş                                                                       
Campionatul Naţional ”Ne Waza” U15/ U13 ,24-26 noiembrie 2019 Ploieşti
U15

  • Stănescu Ioana                                         – loc VII,  categ.40 kg.
  • Chiţu Xenia                                              – loc IX  categ.52 kg.

U13

  • Poradici Alexandru                                 –  categ.42 kg.. ,eliminat în turul I
  • Bucur Patricia                                          –  categ.44 kg., eliminat în recalificări
VOLEI:
Prof.Atanasiu Ion         
Campionatul Naţional Speranţe- Turneul I, 25-26 octombrie 2019 Piteşti
C.S.Ş.Târgovişte-LPS Viitorul Piteşti                            3-0(25-2;25-10;25-6)
CS.Ş.Târgovişte- CS Dacia Mioveni                             3-0(25-8;25-6;25-6)
C.S.Ş.Târgovişte- ACS Extrem Piteşti                           3-0(25-7;25-14;25-12)

14-20 OCTOMBRIE 2019

ATLETISM:
Prof.Guţoiu Nicolae, Prodan Mihai     
Campionatul Naţional Cros, 18 octombrie 2019 Băile -Felix

  • Loc III medalie de bronz echipa Juniori I (Stancu Ionuţ, Serban Gabriel, Chiran Gabriel, Samoilă Gabriel
  • Loc V- Stancu Ionuţ  
BASCHET:
Prof.Păun Andreea       
Turneul 2 Camp.Naţ.„U18”M., 19-20 octombrie 2019 Giurgiu
CN.Aurel Vlaicu Bucureşti- C.S.Ş.Târgovişte                             78-45
ACS Artesania Bucureşti- C.S.Ş.Târgovişte                                71-68
C.S.Ş.Târgovişte-CS Agronomia Bucuresti                                 52-66Prof.Trandafirescu Gabriela    
Turneul 2 Camp.Naţ.„U13”M., 19-20 octombrie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte-ACS Playball Bucureşti                                    46-77
ACS Baller Bucureşti-C.S.Ş.Târgovişte                                        53-33Prof.Crasnic Miruna
Campionatul Naţional „U18”F. 20 octombrie 2019 Târgovişte
C.S.Ş – CSM Târgovişte-CS BBB Raptors Bucureşti                  72-27
FOTBAL:
Prof.Tătăranu Mihăiţă
Liga I feminin, 20 octombrie 2019 Şotânga
C.S.Ş.Târgovişte- Vasas Femina Odorheiul-Secuiesc                 0-6(0-3)
 Prof.Croitoru Nicolae 
Campionatul Naţional „U19”, 19 octombrie 2019 Târgovişte
C.S.Ş Târgovişte- AFC Chindia Târgovişte                                 2-4(0-1)
Au marcat:Grancea, Petre.Prof.Toboşaru Cosmin
Campionatul Naţional „U17”, 19 octombrie 2019, Târgovişte
C.S.Ş Târgovişte- AFC Chindia Târgovişte                                  6-1(4-1)
Au marcat:Ene 2g., Stoican 2g., Pădurariu , 1 autogol.Prof.Marian Valentin
Campionatul Naţional „U16”, 19 octombrie 2019, Iaşi
Poli Iaşi-C.S.Ş Târgovişte                                                             5-4(2-2)
Au marcat:Sanda 2g., Oprişan, Avram.
HANDBAL:
Prof.Timpuriu Marian, Manea Otilia
Memorialul”Bucă Robert” , 19-20 octombrie 2019 Răzvad                                                               
Jun.III
C.S.Ş Târgovişte – GSIP Moreni                                            27-26
C.S.Ş Târgovişte – Viitorul Pitesti                                          39-18
C.S.Ş Târgovişte – Concordia Chiajna                                    40-27
Jun.IV
C.S.Ş Târgovişte – Top Arena Topoloveni                            27-  9
C.S.Ş Târgovişte – Viitorul Pitesti                                          38-  6
C.S.Ş Târgovişte – Concordia Chiajna                                               41-12
LUPTE:
Prof.Filip Georgiana    
Campionatul Naţional Individual U13-U11, 17-20 octombrie 2019 Medgidia

  • Girescu Alexandra                               – loc I,  medalie de aur ,categ.24 kg –U11
  • Burlacu Miruna                                   – loc III, medalie de bronz,  categ.37 kg.-U11
  • Gheorghe Daria                                    – loc III , medalie de bronz, categ.57 kg.-U11
  • Bucur Larisa                                        – loc III, medalie de bronz, categ.65 kg  U13

Loc I CSS Târgovişte -clasament pe cluburi U11.

VOLEI:
Prof.Atanasiu Ion         
Campionatul Naţional Minivolei- Turneul I, 18-19 octombrie 2019 Ploieşti
C.S.Ş.Târgovişte- CSM  Ploieşti                                   3-0(25-4;25-4;25-7)
C.S.Ş.Târgovişte- CSS Buzău                                       3-0(25-1;25-7;25-9)
C.S.Ş.Târgovişte- CSM Râmnicu-Sărat                               3-0(25-4;25-0;25-4)
Campionatul Naţional Cadete Etapa a II-a, 20 octombrie 2019Târgovişte 
C.S.Ş Târgovişte- CTF Mihai I Bucureşti                  1-3(19-25;14-25:27-25;19-25)    

07 – 13 OCTOMBRIE 2019

BASCHET:
Prof.Tănase Cătălin     
Turneul 1 fază de calificare a Camp.Naţ.„U16”M., 12-13 octombrie 2019 Târgovişte
CSU Braşov- C.S.Ş.Târgovişte                                       34-64(9-16;8-17;12-18;5-13)
C.S.Ş.Târgovişte-LPS Viitorul Piteşti                             73-45(22-11;21-11;12-9;18-14)                                                                                                                      CS Amicii Piteşti-C.S.Ş.Târgovişte                                 20-82(3-14;7-26;5-15;5-27)Prof.Alexandru Daniel                                                                                                                     
Turneu 2 fază de calificare a Camp.Naţ.”U14”F., 12 octombrie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- CSM Târgovişte-ABC Leii Bucureşti    18-48
C.S.M. VSK CS Miercurea Ciuc-C.S.Ş.-CSM Târgovişte  32-36 Prof.Toma Larisa
Turneul 1 fază de calificare a Camp.Naţ.„U16”feminin, 12-13 octombrie 2019 Sibiu
CSM Târgu-Jiu-     C.S.Ş – CSM Târgovişte                      46-54
C.S.Ş. -CSM Târgovişte-  CSS Craiova                             59-77
C.S.Ş. -CSM Târgovişte- CSS Sibiu                                  44-60 Prof.Crasnic Miruna
Campionatul Naţional „U18”F. Etapa a II-a, 10 octombrie 2019 Sfântu-Gheorghe
CSS Sfântu-Gheorghe-C.S.Ş – CSM Târgovişte                 52-73
FOTBAL:
Prof.Tătăranu Mihăiţă
Liga I feminin, 13 octombrie 2019  Constanţa
Selena SN Constanţa- C.S.Ş.Târgovişte                                     2- 3(2-0)
A marcat:Istrate Andruţa 3 goluriProf.Croitoru Nicolae
Campionatul Naţional „U19”, 12 octombrie 2019 Piteşti
LPS Viitorul Piteşti -C.S.Ş Târgovişte                                   3-3(1-2)
Au marcat:Diculescu 1g., Petre 1g., Tolga 1g.              .Prof.Toboşaru Cosmin
Campionatul Naţional „U17”, 12 octombrie 2019 Piteşti
LPS Viitorul Piteşti-C.S.Ş Târgovişte                                  1-4(0-3)
Au marcat:Dobre 2g.., Cristea 1g., Pădurariu 1g. Prof.Marian Valentin        
Campionatul Naţional „U16”, 13 octombrie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- LPS Suceava                                             2-4(1-1)
Au marcat:Cristea 1g., Sanda 1g.
Campionatul Judeţean  Juniori„U13”, 13 octombrie 2019 Găeşti
Progresul Găeşti-C.S.Ş.Târgovişte                                                4-0(0-0)
Campionatul Judeţean  Juniori„U13”, 10 octombrie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte-ASFC Pucioasa                                               0-2(0-1)
HANDBAL:
Prof.Timpuriu Marian
Campionatul Naţional Juniori II(M.), 10 octombrie 2019 Ploieşti
CSS Ploieşti- C.S.Ş Târgovişte                                         42- 24(21-9)
LUPTE:
Prof.Filip Georgiana    
Campionatul Naţional Indiv.de Jun.III-IV Etapă de calif. 11-13 oct. 2019 Tulcea

  • Bucur Larisa                                        – loc I,  categ.65 kg.
  • Burlacu Miruna                                   – loc I,  categ.37 kg.
  • Girescu Alexandra                               – loc I,  categ.24 kg.
  • Păun Andreea                                       – loc II, categ.44 kg.
  • Gheorghe Daria                                    – loc II, categ.57 kg.
  • Vlad Andrei                                          – loc II,  categ. 46 kg.
  • Scripcaru Cristian                                – loc IV, categ.38 kg.
  • Manea Andrei                                       – loc V, categ.35 kg.

REZULTATE 30 SEPTEMBRIE – 06 OCTOMBRIE 2019

BASCHET:
Prof.Păun Andreea       
Turneu  Campionatul Naţional„U15”, 05-06 octombrie 2019 Târgovişte
C.S.Ş Târgovişte – CSS Alexandria                                   48-54
LPS Piteşti-C.S.Ş Târgovişte                                             66-31
Turneu  Campionatul Naţional„U18”, 05-06 octombrie 2019 Târgovişte
C.S.Ş Târgovişte – CN Alexandria                                    73-63
ACS ACS Artesania Bucureşti-C.S.Ş Târgovişte              53-80
CS Agronomia Bucureşti-C.S.Ş Târgovişte                       75-33
FOTBAL:
Prof.Tătăranu Mihăiţă
Liga Tineret Speranţe”U15”, 06 octombrie 2019 Şotânga
FCM Târgovişte- C.S.Ş.Târgovişte                                   6-10(0-5)Prof.Croitoru Nicolae 
Campionatul Naţional „U19”, 05 octombrie 2019 Târgovişte
C.S.Ş Târgovişte- CN.Dinicu Golescu Câmpulung             3-1(1-0)
Au marcat:Diculescu 1g., Petre 2 goluri.Prof.Toboşaru Cosmin
Campionatul Naţional „U17”, 05 octombrie 2019 Stadion Petrolul Târgovişte
C.S.Ş Târgovişte- CN.Dinicu Golescu Câmpulung               6-0(5-0)
Au marcat:Stoican 2g., Cristea 2g., Enache 1g., Ene 1g.Prof.Marian Valentin
Campionatul Judeţean Juniori ”U13”, 06 octombrie 2019 Stadion Nucet
GSA Nucet- C.S.Ş.Târgovişte                                              1-0(1-0)
HANDBAL:
Prof.Timpuriu Marian
Campionatul Naţional Juniori II, 06 octombrie 2019 Răzvad
C.S.Ş Târgovişte- CSO Mizil                                                 29-34(13-21)
JUDO:
Prof.Muşa Romel  
Campionatul Naţional de Juniori I”Ne Waza” 06 octombrie 2019 Deva

  • Temelie Mihai                                          – loc III,  categ.81 kg.
LUPTE:
Prof.Filip Georgiana    
Campionatul Naţional Individual Seniori„U23”, 04-06 octombrie 2019 Covasna

  • Ionescu Simona                                        – loc II,  medalie de argint categ.55 kg.

REZULTATE 23 – 29 SEPTEMBRIE 2019

FOTBAL:
Prof.Tătăranu Mihăiţă
Liga Tineret Speranţe”U16”, 29 septembrie 2019 Şotânga
C.S.Ş.Târgovişte- Banat Girls Reşiţa                                    8-3(3-0)Prof.Croitoru Nicolae
Campionatul Naţional „U19”, 29 septembrie 2019 Piteşti
ACS Campionii FC Argeş -C.S.Ş Târgovişte                        2-3(1-2)
Au marcat;Cruceru, Marcu, Grancea.Prof.Toboşaru Cosmin
Campionatul Naţional „U17”, 29 septembrie 2019 Piteşti
ACS Campionii FC Argeş -C.S.Ş Târgovişte                               3-1(2-0)
A marcat:Ene.Prof.Marian Valentin  
Campionatul Naţional „U16”, 29 septembrie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- AFC Botoşani                                           1-2(0-1)
A marcat:Sanda.
Campionatul Judeţean  Juniori„U13”, 29 septembrie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte-Luceafărul Dragomireşti                                2-0(1-0)
A marcat:Stan 2g.
HANDBAL:
Prof.Timpuriu Marian
Campionatul Naţional Juniori II(M.), 29 septembrie 2019 Breaza
CSO Tricolorul Breaza-C.S.Ş Târgovişte                         42-39(21-15)

REZULTATE 16-22 SEPTEMBRIE 2019

FOTBAL:
Prof.Croitoru Nicolae   
Campionatul Naţional „U19”, 21 septembrie 2019 Târgovişte
C.S.Ş Târgovişte- CS Mioveni                                       1-2(1-0)
A marcat;StoicanProf.Toboşaru Cosmin
Campionatul Naţional „U17”, 21 septembrie 2019 Târgovişte
C.S.Ş Târgovişte-CS Mioveni                                      4-0(4-0)
Au marcat;Ene, Tolea 2g.şi Enache.Prof.Marian Valentin
Campionatul Naţional „U16”, 22 septembrie 2019                                                                                                     
C.S.Ş.Târgovişte-Chindia Târgovişte                             3-1(2-1)
Au marcat;Sanda 2g.şi Pătulea 1g.
Campionatul Judeţean U13”, 22 septembrie 2019                                                                                                     
Chindia 2 Târgovişte- C.S.Ş.Târgovişte                          4-0(4-0)
HANDBAL:
Prof.Timpuriu Marian
Campionatul Naţional Juniori II, 22 septembrie 2019 Răzvad
C.S.Ş Târgovişte- CSM Focşani 2007                          34-22(17-14) Prof.Apostol Adrian
Campionatul Naţional Juniori II (F.), 21 septembrie 2019 Braşov  
Corona Braşov-C.S.Ş.Târgovişte                                    39-32(20-15)

REZULTATE 09-15 SEPTEMBRIE 2019

FOTBAL:
Prof.Tătăranu Mihaiţă
Liga I Feminin, 15 septembrie 2019 Şotînga
C.S.Ş.Târgovişte- Fortuna Timişoara                                           0-7(0-1)-Prof.Croitoru Nicolae
Campionatul Naţional „U19”, 14 septembrie 2019 Piteşti
ACS Viitorul Argeş Al.Duminică-C.S.Ş Târgovişte                    4-2(1-0)
Marcatori;Marcu, Diculescu.Prof.Toboşaru Cosmin
Campionatul Naţional „U17”, 14 septembrie 2019 Piteşti
ACS Viitorul Argeş Al.Duminică-C.S.Ş Târgovişte                    3-5(2-0)
Marcatori; Ene 3g., Stoican, Constantin.Prof.Marian Valentin                          
Campionatul Naţional „U16”, 14 sept. 2019 Ploieşti
Astra Giurgiu- C.S.Ş.Târgovişte                                                   1-1(0-0)
Marcator:Vintilă.
HANDBAL:
Prof.Timpuriu Marian
Campionatul Naţional Juniori II(M.), 15 septembrie 2019 Tecuci
C.S.S.Tecuci-C.S.Ş Târgovişte                                                        33-28(17-12) Prof.Apostol Adrian
Campionatul Naţional Juniori II (F.), 11 septembrie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte-CSM Ploieşti                                                         44-40(22-23)
LUPTE:
Prof.Filip Georgiana şi Cornea Cornel
Campionatul Naţional Individual de Juniori -Finală , 12-15 sept.2019 Târgovişte

  • Ionescu Simona                                        – loc II medalie de argint, categ.53 kg-prof.Filip.G.
  • Cioclea Maria                                           – loc III medalie de bronz, categ.50 kg-prof.Cornea C.

REZULTATE 02 – 08 SEPTEMBRIE 2019

FOTBAL:
Prof.Tătăranu Mihăiţă
Liga Tineret Speranţe, 03 septembrie 2019 Drobeta-Turnu- Severin
Drobeta Turnu SeverinC.S.Ş.Târgovişte                     0-5(0-3)
Liga I Feminin, 08 septembrie 2019 Prundu-Bârgăului
Heniu Prundu Bârgăului-C.S.Ş.Târgovişte                    4-1(1-0)Prof.Croitoru Nicolae
Campionatul Naţional „U19”, 04 septembrie 2019 Aninoasa                                                                                                    
AFC Chindia-C.S.Ş Târgovişte                                      3-0(1-0)
Campionatul Naţional „U19”, 07 septembrie 2019 Târgovişte
C.S.Ş Târgovişte- GSA Nucet                                        1-2(0-0)Prof.Toboşaru Cosmin
Campionatul Naţional „U17”, 04 septembrie 2019 Aninoasa
AFC Chindia -C.S.Ş Târgovişte                                    2-2(1-1)
Campionatul Naţional „U17”, 07 septembrie 2019 Târgovişte
C.S.Ş Târgovişte- GSA Nucet                                       4-3(0-2)Prof.Marian Valentin
Campionatul Naţional „U16”, 04 septembrie 2019 Ploieşti
Petrolul Ploieşti-C.S.Ş.Târgovişte                                  11-1(3-0)
A marcat ;Vintilă
Campionatul Naţional „U16”, 08 septembrie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- CSIKSZEREDA Mirecurea- Ciuc    1-2(0-0)
A marcat:Petre
HANDBAL:
Prof.Timpuriu Marian
Campionatul Naţional Juniori II(M.), 08 septembrie 2019 Răzvad
C.S.Ş Târgovişte- LPS Iolanda Balaş Soter Buzău              31-22(17-12) Prof.Apostol Adrian
Campionatul Naţional Juniori II (F.), 07 septembrie 2019 Plopeni
HC Activ Plopeni-C.S.Ş.Târgovişte                             31-31(21-20).

REZULTATE 26 AUGUST – 01 SEPTEMBRIE 2019

FOTBAL:
Prof.Tătăranu Mihaiţă
Liga I Feminin, 01 septembrie 2019 Sotînga
C.S.Ş.Târgovişte- Piros Arad                                         1-3(1-1)
A marcat:Badea
Prof.Croitoru Nicolae
Campionatul Naţional „U19”, 28 august 2019 Câmpulung-Muscel
CN Dinicu Golescu Câmpulung-C.S.Ş Târgovişte        4-3(3-0)
Au marcat:Grancea, Diculescu, Marcu.
Campionatul Naţional „U19”, 31 august 2019 Târgovişte
C.S.Ş Târgovişte- LPS Piteşti                                        5- 0(3-0)
Au marcat:Marcu 2g., Diculescu, Petre 2 g.
Prof.Toboşaru Cosmin
Campionatul Naţional „U17”, 28 august 2019 Câmpulung-Muscel
CN Dinicu Golescu Câmpulung -C.S.Ş Târgovişte      1- 4(0-2)
Au marcat:Tolea ,Cristea, Ene 2g.
Campionatul Naţional „U17”, 31 august 2019 Târgovişte
C.S.Ş Târgovişte- LPS Piteşti                                               8- 1(6-0)
Au marcat:Tolea ,Cristea2 g., Ene 4g., Ionică..
Prof.Marian Valentin
Campionatul Naţional „U16”, 28 august 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- SEPSI  Sfântu-Gheorghe                  3- 2(2- 0)
Au marcat: Oprişan 2g., Sanda.
Campionatul Naţional „U16”, 31 august 2019 Braşov
Kids Tâmpa Braşov-C.S.Ş.Târgovişte                           10- 1(6- 0)
A marcat: Stan.
LUPTE:
Prof.Filip Georgiana şi Cornea Cornel
Campionatul Naţional de plajă(Cadeţi, Juniori, Seniori) 28 aug.-01 sept.2019 Mamaia

  • Ionescu Simona                                        – loc I medalie de aur, categ.60 kg.-Prof.Filip Georgiana
  • Cioclea Maria                                          – loc II medalie argint,  categ.50 kg.-Prof.Cornea Cornel

CSS Târgovişte, loc I pe cluburi în urma clasamentului pe medalii.