REZULTATE SPORTIVE 2018 – 2019

REZULTATE 01 – 07 IULIE 2019

LUPTE:
Prof.Filip Georgiana
Campionatul Naţional de Lupte pe plajă 4-7 iulie 2019 Limanu     U 15

  • Coteţ Alin                                                  – loc III medalie de bronz categ.60 kg.
  • Scripcaru Cristian                                    – loc V categ.35 kg.

     Juniori IV

  • Bucur Larisa                                             – loc III medalie de bronz categ.60 kg.
  • Manea Andrei                                           – loc VI categ.35 kg.
  • Scripcaru Cristian                                    – loc VII categ.35 kg.

 

REZULTATE 24 – 30 IUNIE 2019

ATLETISM:
Prof.Prodan Mihai, Pătrăşcan Cornel
   Campionatul Naţional Juniori II Finală, 28-29 iunie 2019 Piteşti

  • Constantin Loredana     – loc II- medalie argint suliţă- prof.Pătrăşcan Cornel
  • Chiran Gabriel Gelu      – loc V-  2.000 m. Obstacole- prof.Prodan Mihai
  • Chiran Gabriel Gelu      – loc VIII-  3.000 m.plat- prof.Prodan Mihai

 

REZULTATE 17 – 23 IUNIE 2019

ATLETISM:
Prof.Guţoiu Nicolae şi Bădiceanu Marius
Campionatul Naţional Juniori I, 21-22 iunie 2019 Piteşti

  • Stancu Ionuţ               – loc I- medalie aur 5.000 m.
  • Stancu Ionuţ               – loc III- medalie bronz 3.000 m.
  • Şerban Gabriel           – loc III- medalie bronz 3.000 m.obstacole
  • Şerban Gabriel           – loc V-  3.000 m.
  • Ioniţă Adelin                 – loc VII- 400 m.garduri
FOTBAL:
Prof.Tătăranu Mihăiţă Claudiu
Turneu Final- Campionat Naţional Tineret Speranţe „U15”, 21-23 iunie 2019
Cluj-Napoca     
C.S.Ş.Târgovişte-  Fortuna Timişoara.                      2-1(1-0)
C.S.Ş.Târgovişte-  „U”Alexandria                         1-2(1-1)
C.S.Ş.Târgovişte-  Dream Team Bucureşti           3-3(1-2)
C.S.Ş.Târgovişte-  Luceafărul Filiaşi                       2-2(1-2),4-3 după lovituri departajareEchipa s-a clasat pe locul V.

REZULTATE 10-16 IUNIE 2019

ATLETISM:
Prof.Guţoiu Nicolae
   Campionatul Naţional Tineret, 13-14 iunie 2019 Piteşti

  • Stancu Ionuţ               – loc III- medalie bronz 10.000 m.
  • Stancu Ionuţ               – locVI- 5.000 m.
  • Şerban Gabriel           – loc V-  5000 m.

REZULTATE 3-9 IUNIE 2019

FOTBAL:
Prof.Tătăranu Mihăiţă Claudiu
Liga Tineret Speranţe-Turneu Semifinal, 7 iunie 2019 Şotânga
C.S.Ş.Târgovişte-  Dream Time Bucureşti             3-1(2-0)
Au marcat:Istrate 2g., Rădoi 1g.
Liga I feminin- 9 iunie 2019 Baia-Mare    
Independenţa Baia-Mare- C.S.Ş.Târgovişte           9-1(5-1)
A marcat:Ionescu 1g.
JUDO:
Prof.Gogu Dragoş
Turneu Internaţional ,,Alina Dumitru,,  8 iunie 2019 Chiajna
U 11

  • Mare Sonia                            – loc II categ.29 kg.
  • Radu Medeea                         – loc II categ.40 kg
  • Vintilă Yanis                                   – loc III categ.40 kg
  • Marin Alexandru                            – loc III categ.34 kg
  • Stănescu David                      – loc V categ.34 kg.

U 13

  • Banu Bianca                              – loc I categ.28 kg.
  • Bucur Patricia                        – loc III categ.40 kg.

U 15

  • Stănescu Ioana                       – loc II categ.36 kg.
  • Chiţu Xenia                                     – loc II categ.48 kg
  • Rădoi Andreea                       – loc II categ.63 kg.
  • Marin Larisa                            – loc V categ.48 kg.      
LUPTE:
Prof.Cornea Cornel
Campionat Naţional Juniori III-IV, 6-9 iunie 2019 Tulcea.

  • Udilă Ciprian                         – loc VI categ.100 kg.
  • Coteţ Alin                              – loc VII categ.57 kg.

REZULTATE 27 MAI – 02 IUNIE 2019

LUPTE:
Prof.Cornea Cornel
Campionat Naţional Cadeţi(Juniori III), 30 mai-2 iunie 2019 Constanţa.

  • Ionescu Tania                        – loc V categ.57 kg.
  • Udilă Ciprian                         – loc V categ.110 kg.

REZULTATE 20 – 26 MAI 2019

ATLETISM:
Prof.Guţoiu Nicolae ,Prodan Mihai, Pătrăşcan Cornel, Bădiceanu Marius
Campionatul Naţional Şcolar, 24-25 mai 2019 Ploieşti

  • Şerban Ionuţ Mălin                         – loc I- medalie aur suliţă- prof.Pătrăşcan Cornel
  • Stancu Ionuţ                                   – loc I – medalie aur 3000 m.-prof.Guţoiu Nicolae
  • Stancu Ionuţ                                   – loc I-  medalie aur 5000 m.-prof.Guţoiu Nicolae
  • Şerban Gabriel                               – loc II- medalie argint 3000 m.- prof.Guţoiu Nicolae
  • Chiran Gabriel                                – loc VI- 3000 m.-Prof.Guţoiu Nicolae
  • Şerban Gabriel                              – loc III- medalie bronz 5000 m.- prof.Guţoiu Nicolae
FOTBAL:
Prof.Tătăranu Mihăiţă Claudiu
Liga I feminin- 22 mai 2019 Şotânga 
C.S.Ş.Târgovişte- Independenţa Baia-Mare           4-3(3-1)
Au marcat:Moraru 3g., Sfieia 1g.
Turneu Tineret Speranţe- 25 mai 2019 Şotânga    
C.S.Ş.Târgovişte- Dunărea Giurgiu                       9-4(4-0)
C.S.Ş.Târgovişte- Corona Braşov                          5-0(3-0)
Liga I feminin- 26 mai 2019 Şotânga 
C.S.Ş.Târgovişte-  AFC Fair Play Bucureşti          2-3(1-2)
Au marcat: Istrate, Badea. Prof.Marian Valentin
Campionatul Naţional Juniori D- 26 mai 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- Flacăra Moreni                         0-7(0-1)
VOLEI:
Prof.Atanasiu Ion         
Turneul Final Minivolei 22-26 mai 2019 Oradea
C.S.Ş.Târgovişte- CSS Lugoj                                 3- 1
C.S.Ş.Târgovişte- CSS 2 Bucureşti                        3- 1
C.S.Ş.Târgovişte- CS Dinamo Bucureşti              0- 3
Semifinale;
C.S.Ş.Târgovişte- CSM Bucureşti                          0- 3
Loc III-IV Semifinala mică;
C.S.Ş.Târgovişte- CS Bega Timişoara                   0 -3
Echipa s-a clasat pe locul IV.       
JUDO:
Prof.Muşa Romel 
Campionatul Naţional  de Copii „U15”, 24-26 mai 2019 Timişoara

  • Stănescu Ioana                       – loc III medalie bronz, categ.36 kg.
  • Chiţu Xenia                            – loc V categ.44 kg.
  • Rădoi Andreea                       – loc V categ.57 kg.

Campionatul Naţional  de Copii „U13”, 24-26 mai 2019 Timişoara

  • Marasin Alina                        – loc II medalie argint , categ.24 kg.U13

REZULTATE 13 – 19 MAI 2019

ATLETISM:
Prof.Guţoiu Nicolae şi Prodan Mihai
Campionat Balcanic Alergare Montană, 18 mai 2019 Câmpulung-Moldovenesc

  • Şerban Gabriel  şi Chiran Gabriel           – loc II medalie argint pe echipe
  • Şerban Gabriel                                          – loc VI individual
FOTBAL:
Prof.Marian Valentin
Campionatul Judeţean „U13”- 19 mai 2019 Nucet
G.S.A.Nucet –  C.S.Ş.Târgovişte                     1-1(1-0)
LUPTE:
Prof.Cornea Cornel şi Filip Georgiana
A III- a ediţie Wrestling Challenge Internaţional „Ursu Gelu şi Marton Gheorghe”17-19 mai 2019 Cluj

  • Bucur Larisa                       – loc V- categ.62 kg.
  • Coteţ Alin                                     – loc VII- categ.57 kg.
VOLEI:
Prof.Atanasiu Ion         
Turneul Final Speranţe 15-19 mai 2019 Sibiu.
C.S.Ş.Târgovişte- ACS Juvenil Braşov                  3-0
C.S.Ş.Târgovişte- Bega Timişoara                         3-0
C.S.Ş.Târgovişte- CSM Lugoj                                3-0
C.S.Ş.Târgovişte- CSS Sibiu                                  3-2 semifinale
C.S.Ş.Târgovişte- CSM Bucureşti                          0-3 finală
Echipa s-a clasat pe locul II- medalie de argint.

REZULTATE 06 – 12 MAI 2019

FOTBAL:
Prof.Tătăranu Mihăiţă
Liga I Feminin, 8 mai 2019 Timişoara
Fortuna Timişoara- C.S.Ş.Târgovişte                             5- 0(2-0)
Liga I Feminin Playout, 12 mai 2019 Bucureşti
F.C.Fair-Play Bucureşti- C.S.Ş.Târgovişte                    5- 3(4-1)
A marcat:Moraru Camelia 3g.Prof.Marian Valentin
Campionatul Judeţean „U13”, 12 mai 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- AS Olimpicii Ulmi                            3-0(2-0)
Au  marcat:Ţecu 2g, Bănică 1g.
HANDBAL:
Prof. Apostol Adrian
Campionatul Naţional Juniori III, 8 mai 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- CSS 2 Bucureşti                              33-36(18-20)
Campionatul Naţional Juniori III, 11 mai 2019 Plopeni
CS Activ Plopeni- C.S.Ş.Târgovişte                             31-32(15-13)

REZULTATE 29 APRILIE – 5 MAI 2019

ATLETISM:
Prof.Guţoiu Nicolae şi Prodan Mihai
Concurs Naţional Alergare Montană Etapa I, 4 mai 2019 Câmpulung-Moldovenesc

  • Chiran Gabriel                            – loc III- calificat Balcaniadă
  • Şerban Gabriel                            –  loc IV calificat Balcaniadă
BASCHET:
Prof.Tănase Cătălin
Campionat Naţional U18 feminin-Turneu Final 3-5 mai 2019 Sibiu
CSŞ CSM Târgovişte- CSS Sibiu                                                 67- 60
CSS CSM Alexandria- CSŞ-CSM Târgovişte                              66- 63
Echipa s-a clasat pe locul II medalie de argint
FOTBAL:
Prof.Tătăranu Mihăiţă
Liga I Feminin, 5 mai 2019 Şotânga
C.S.Ş.Târgovişte- „U” Cluj-Napoca                                              1-7(0-5)
A marcat: Moraru.Prof.Croitoru Nicolae
Campionatul  Naţional „U19”, 1 mai 2019 Nucet
GSA Nucet- C.S.Ş.Târgovişte                                                       4- 5(2-2)
Au marcat: Grancea 2g., Marcu 2g., Ilie 1g.
Campionatul  Naţional „U19”, 4 mai 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte-ACS Viitorul Argeş Alexandru Duminică        13-0(4-0)
Au marcat: Marcu 4g., Grancea 2g., Tolea 2g., Cristea 2g, Stoican 2g., Petre 1g.   Campionatul  Judeţean „U11”, 3 mai 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- AS.F.C.Pucioasa                                              6-1(3-1) Prof.Toboşaru Cosmin
Campionatul  Naţional „U17”, 1 mai 2019 Nucet
GSA Nucet- C.S.Ş.Târgovişte                                                       9-2(7-0)
Au marcat: Cristea 1g, Tănase 1g.
Campionatul  Naţional „U17”, 4 mai 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte-ACS Viitorul Argeş Alexandru Duminică        1-3(0-3)
A marcat: Ene 1g. Prof.Marian Valentin
Campionatul Judeţean „U13”, 2 mai 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- AFC Chindia Târgovişte 1                               1-4(1-1)
A marcat: Oprişan 1g.
Campionatul Judeţean „U13”, 5 mai 2019 Răzvad
AFC Chindia Târgovişte 2 – C.S.Ş.Târgovişte                              1-0(0-0)
HANDBAL:
Prof.Apostol Adrian
Campionatul Naţional Juniori III, 4 mai 2019 Bucureşti
CSM Bucureşti- C.S.Ş.Târgovişte                                                51-23(19-10)
LUPTE:
Prof.Cornea Cornel şi Filip Georgiana
Internaţionalele României de Juniori 3-5 mai 2019 Bucureşti

  • Cioclea Maria                        – loc II medalie argint- categ.50 kg.
  • Vlăsceanu Diana                    – loc IV- categ.76 kg.
  • Ionescu Simona                     – loc V- categ.53 kg.  -Prof.Filip Georgiana

REZULTATE 22 – 28 APRILIE 2019

FOTBAL:
Prof.Tătăranu Mihăiţă

Liga Tineret Speranţe-Turneu, 24 aprilie 2019 GiurgiuC.S.Ş.Târgovişte- ACS Teleorman                                8-0(4-0)C.S.Ş.Târgovişte- “U”Alexandria                          0-2(0-2)

Liga I Feminin, 26 aprilie 2019 Şotânga
C.S.Ş.Târgovişte- Vasas Femina Od.Secuiesc       0-7(0-0)Prof.Marian Valentin

Campionatul Judeţean “U13”, 25 aprilie 2019 GăeştiACS Progresul 2 Găeşti- C.S.Ş.Târgovişte            4-2(4-0) Prof.Croitoru Nicolae

Campionatul  Judeţean “U11”, 26 aprilie 2019 Valea-Lungă
Fortis Valea-Lungă-C.S.Ş.Târgovişte                    3-0(1-0)
HANDBAL:
Prof. Apostol
Adrian

Campionatul Naţional Juniori III, 24 aprilie 2019 TârgovişteC.S.Ş.Târgovişte- CSM Ploieşti                            45-50(25-25)
LUPTE:
Prof.Cornea Cornel
Campionatul Naţional Şcolar 23-25 aprilie 2019 Sfântu-Gheorghe.

  • Ionescu Tania                        – loc III medalie bronz- categ.57 kg.
  • Burcea Andrei                       – loc III medalie de bronz- categ.65 kg.

REZULTATE 15-21 APRILIE 2019

ATLETISM:
Prof.Guţoiu Nicolae
Campionat Naţional 10 km.şosea, 21 aprilie 2019 Bucureşti  

  • Stancu Ionuţ                 – loc I  medalie aur, Juniori I
  • Stancu Ionuţ                 – loc IV- tineret
  • Serban Gabriel             – loc II medalie argint, Juniori I
  • Loc II- Echipa Tineret CS-CSS Târgovişte(Stancu Ionuţ, Stoean Cristian, Serban Gabriel)
FOTBAL:
Prof.Tătăranu Mihăiţă
Liga I Feminin, 20 aprilie 2019 Bucureşti
AFC Fair-Play Bucureşti- C.S.Ş.Târgovişte                                 2- 8(2-1)
Au marcat:Istrate 3g., Badea 2g., Burcea 2g., Ionescu I.1g. Prof.Croitoru Nicolae
Campionatul  Naţional „U19”, 20 aprilie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- CSS Braşovia                                                   4- 1(0- 1)
Au marcat:Ilie 1g., Marcu 3g.
Campionatul  Judeţean „U11”, 19 aprilie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- CSM Fieni                                                       0- 0 Prof.Toboşaru Cosmin
Campionatul  Naţional „U17”, 20 aprilie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- CSS Braşovia                                                   1- 3(0- 1)
A marcat:Petre 1g..Prof.Marian Valentin
Campionatul Judeţean „U13”, 21 aprilie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- Progresul Găeşti                                                        3- 0(retraşi competiţie)
HANDBAL:
Prof.Timpuriu Marian
Campionatul Naţional Juniori III, 21 aprilie 2019 Răzvad
C.S.Ş.Târgovişte- CSS 2 Bucureşti        28- 38(13- 21)
JUDO:
Prof.Muşa Romel şi Gogu Dragoş
Campionatul Naţional  de Copii „U13”-„U15”-Etapa Euroregională, 20 aprilie 2019 Alexandria

  • Chiţu Xenia                            – loc II categ.44 kg.
  • Stănescu Ioana                       – loc II categ.36 kg.
  • Marin Larisa                            – loc II categ.48 kg.     
  • Rădoi Andreea                       – loc I categ.57 kg.
  • Bucur Patricia                        – loc III categ.40 kg. U13
  • Banu Bianca                              – loc I categ.28 kg.U13
  • Marasin Alina                        – loc I categ.24 kg.U13
  • Tincă Stefan                           – loc II categ.46 kg.U13
  • Tincă David                           – loc III categ.46 kg.U13
VOLEI:
Prof.Atanasiu Ion    
Campionatul Naţional Minivolei Turneul 2 Semifinal, 19-20 aprilie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte-   CSS Focşani                                          3-0(25-13;25-6;25-13)
C.S.Ş.Târgovişte-   CSS Bacău                                             3-2(20-25;26-24;25-6;23-25;15-11)
C.S.Ş.Târgovişte-   CSM Ploieşti                                         3-0(25-23;25-21;25-14).

REZULTATE 8 – 14 APRILIE 2019

BASCHET:
Prof.Tănase Cătălin
Campionat Naţional U18 feminin, Turneu Final 6-10 aprilie 2019 Târgovişte
LPS Satu-Mare- C.S.Ş. CSM Târgovişte                             31- 82
CSŞ CSM Târgovişte- CSS Sibiu                                         75- 52
CSŞ-CSM Târgovişte- L.A.P.I. Dej                                      88- 56
CSŞ CSM Târgovişte- CSS CSM Alexandria                      62- 49
CSŞ-CSM Târgovişte- CS Olimpia Bucureşti                      68- 47
Campionat Naţional U15 masculin, Turneu 13-14 aprilie 2019 Bucureşti
C.S.Ş.Târgovişte- BC Slam Bucureşti                                  68- 91
C.S.Ş.Târgovişte- LPS Bihorul CSM Oradea                              47- 83 Prof.Trandafirescu Gabriela     
Campionat Naţional U18 masculin, Turneu Final 10-14 aprilie 2019  Bucureşti
C.S.Ş.Târgovişte- CS Agronomia Bucureşti                                65- 87
C.S.Ş.Târgovişte- UBT  Cluj-Napoca                                  68- 119
C.S.Ş.Târgovişte- LPS Bihorul CSM Oradea                              70- 69
C.S.Ş.Târgovişte- CSM Bucureşti                                        73- 78
C.S.Ş.Târgovişte- BC Slam Bucureşti                                  44- 59
FOTBAL:
Prof.Tătăranu Mihăiţă
Liga I Feminin, 14 aprilie 2019 Şotânga
C.S.Ş.Târgovişte- Heniu Prundu-Bîrgăului                            1-5 (1-1)
A marcat: IstrateProf.Croitoru Nicolae
Campionatul  Naţional „U19”, 14 aprilie 2019 Braşov
ACS Colţea Braşov- C.S.Ş.Târgovişte                                   2-2(1-1)
Au marcat: Grancea, Ilie
Campionatul  Judeţean „U11”, 12 aprilie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- Luceafărul Dragomireşti                           4-9(3-4)
Au marcat: Prună, Stan 2g., Bănică 1g. Prof.Toboşaru Cosmin
Campionatul  Naţional „U17”, 14 aprilie 2019 Braşov
ACS Colţea Braşov -C.S.Ş.Târgovişte                                 3- 3(2-2)
Au marcat:Cristea 2g., Cruceru 1g.Prof.Marian Valentin
Campionatul  Naţional „U15”, 13 aprilie 2019 Bucureşti
F.C.S.B. – C.S.Ş.Târgovişte                                                  12-0(8-0)
Campionatul Judeţean „U13”, 14 aprilie 2019 Târgovişte
Kinder 2 Târgovişte- C.S.Ş.Târgovişte                                 4-1(1-0)
A marcat: Bănică
HANDBAL:
Prof. Apostol Adrian
Campionatul Naţional Juniori III, 9 aprilie 2019 Braşov
Sporting Ghimbav- C.S.Ş.Târgovişte       56-46(30-20) Prof.Timpuriu Marian
Campionatul Naţional Minihandbal, 13-14 aprilie 2019 Moreni
Echipa s-a calificat la Turneul Final.
JUDO:
Prof.Muşa Romel şi Gogu Dragoş
Campionatul Naţional Juniori „U21”, 12-14 aprilie 2019 Drobeta-Turnu-Severin

  • Temelie Mihai                        – loc II categ.81 kg.
  • Moga Andrei                         – loc V categ.60 kg.
  • Pătulea Eric                           – loc V-categ.100 kg.

REZULTATE 1-7 APRILIE 2019

BASCHET:
Prof.Tănase Cătălin
Campionatul Naţional„U20”, feminin, 1-3 aprilie 2019  Cluj-Napoca
CSŞ CSM Târgovişte- Lic.Teoretic Nagy Mozes Tg.Secuiesc    73-  50
CSŞ CSM Târgovişte- ACS NBS Cluj                                         85-  52
CSŞ CSM Târgovişte- C.S.Ş.Ploieşti                                            20-    0Echipa s-a clasat pe locul I, medalie de aur.
FOTBAL:
Prof.Croitoru Nicolae
Campionatul  Naţional „U19”, 6 aprilie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- CN Dinicu Golescu Câmpulung             5- 1(3-0)
Au marcat: Grancea, Tolea, Marcu, Coman, Cristea.
Campionatul Judeţean „U11”, 5 aprilie 2019 Târgovişte
Kinder Târgovişte-C.S.Ş.Târgovişte                                    6- 3(3-0)
A marcat: Bănică 3 goluri.Prof.Toboşaru Cosmin
Campionatul  Naţional „U17”, 6 aprilie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- CN Dinicu Golescu Câmpulung             6- 3(2-1)
Au marcat: Ene 4g., Radu 2 g.Prof.Marian Valentin
Campionatul  Naţional „U15”, 6 aprilie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- Metaloglobus Bucureşti                           3- 1(2-1)
Au marcat: Constantin 1g., Oprişan 2g..
Campionatul Judeţean „U13”, 7 aprilie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- Kinder Târgovişte                                    0-10(0-5)
HANDBAL:
Prof. Apostol Adrian
Campionatul Naţional Junioare III, 3 aprilie 2019 Bucureşti
CSS 2 Bucureşti- C.S.Ş.Târgovişte                                        37- 32(20-13)
Campionatul Naţional Junioare III, 6 aprilie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- HCO Activ Plopeni                                   32- 24(15-15)Prof.Timpuriu Marian
Campionatul Naţional Juniori III, 4 aprilie 2019 Răzvad
C.S.Ş.Târgovişte- CSS Corabia                                              40- 35(20-22)
Campionatul Naţional Junioare III, 7 aprilie 2019 Brazi
CS Brazi-C.S.Ş.Târgovişte                                                     49- 39(29-17)
JUDO:
Prof.Muşa Romel
Campionatul Naţional Şcolar„U18”, 7 aprilie 2019 Deva

  • Vasilache Antonia                   – loc III medalie bronz categ.40 kg.
  •  Popa Dănuţ                             – loc V categ.50 kg.

REZULTATE 25 – 31 MARTIE 2019

ATLETISM:
Prof.Guţoiu Nicolae
Campionat Naţional Semimaraton ,30 martie 2019 Buzău

  • Stancu Ionuţ               – loc I- medalie aur- Juniori I
  • Stancu Ionuţ               – loc IV- Tineret
  • Serban Gabriel           – loc III- medalie de bronz-Juniori
  • Stancu Ionuţ  şi Serban Gabriel, loc I-medalie de aur –echipă Tineret

Prof.Pătrăşcan Cornel
Campionat Naţional Aruncări Lungi J(I,II,III),CI- 28-31 martie 2019 Arad

  • Constantin Elena Beatrice   – loc I- medalie de aur suliţă  
  • Constantin Elena Beatrice   – loc III- medalie de bronz disc
  • Sandu Ionuţ Mălin               – loc IV-suliţă

Prof.Prodan Mihai
Campionat Naţional Cros, 29-31 martie 2019 Botoşani

  • Chiran Gabriel                     – loc X 
BASCHET:
Prof.Păun Andreea
Campionat Naţional U16 masculin, 27 martie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- SCM Timişoara                                 81- 62
Marcatori: Popescu 21p, Pop 19p, Arabagiu 15p., Bondilă 12p, Băilă 12 p.,  Bolovan 2p. Prof.Păun Andreea
Campionat Naţional U16 masculin, 30 martie 2019 Oradea
LPS CSM Oradea- C.S.Ş.Târgovişte                             81- 54
Marcatori: Bondilă 16p., Băilă 15p.,  Arabagiu 10p., Pop 9p., Vârjoghe 4p. Prof.Trandafirescu Gabriela     
Campionat Naţional U18 masculin, 31 martie 2019 Sighetul-Marmaţiei
CSS CSM Sighetul-Marmaţiei- C.S.Ş.Târgovişte         79- 81
Echipa s-a calificat la Turneul Final.Prof.Tănase Cătălin
Campionat Naţional  U18 feminin, 31 martie Târgovişte
C.S.Ş. CSM Târgovişte- CSU Braşov      71- 44(21-6;12-12;25-15;13-11)
FOTBAL:
Prof.Tătăranu Mihăiţă
Liga I Feminin, 31 martie 2019 Baia-Mare
Independenţa Baia-Mare- C.S.Ş.Târgovişte                   3- 1(2-0)
A marcat: MoraruProf.Croitoru Nicolae
Campionatul  Naţional „U19”, 30 martie 2019 Piteşti
LPS Viitorul Piteşti- C.S.Ş.Târgovişte                           1- 2(1-1)
Au marcat: Coman , Stoican.
Campionatul  Judeţean „U11”, 29 martie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte-AFC Chindia Târgovişte                    1-19(0-11) Prof.Toboşaru Cosmin
Campionatul  Naţional „U17”, 30 martie 2019 Piteşti
LPS Viitorul Piteşti -C.S.Ş.Târgovişte                         1- 4(0-1)
Au marcat;Ene, Petre 2g., Cruceru.Prof.Marian Valentin
Campionatul  Naţional „U15”, 30 martie 2019 Piteşti
AFC Dănuţ Coman- C.S.Ş.Târgovişte                          4- 0(0-0)
Campionatul Judeţean „U13”,  31martie 2019 Titu
ACS Urban Titu-C.S.Ş.Târgovişte                                 3- 0(1-0)
HANDBAL:
Prof. Apostol Adrian
Campionatul Naţional Juniori III, 26 martie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- CSM Bucureşti                                23- 44(11-24) Prof.Timpuriu Marian
Campionatul Naţional Juniori III, 31 martie 2019 Mizil
CSO Mizil- C.S.Ş.Târgovişte                                         29- 20            Prof. Oprea Georgian
Campionatul Naţional Jun.IV Turneu Euroregiune, 30-31 martie 2019 Moreni
C.S.Ş.Târgovişte- ACS Olimpic Mizil                         15- 15(9- 9)
CSS Ploieşti- C.S.Ş.Târgovişte                                     27- 26(15-14)
C.S.Ş.Târgovişte- ACS Piticu Feteşti                           22- 11(10- 5)
LPS Viitorul Piteşti- C.S.Ş.Târgovişte                         16- 15(10-9)
LUPTE:
Prof.Cornea Cornel
Turneu Calificare Jun.I, 29-31 martie 2019 Târgovişte
S-au calificat:

  • Coman Antonio                   – categ. 92 kg.
  • Anghel Dorin                       – categ. 92 kg.
  • Ionescu Ionuţ                       – categ. 79 kg.
  • Bîrdeş Adrian                     – categ. 79 kg.
  • Burcea Andrei                     – categ. 57 kg.
JUDO:
Prof.Muşa Romel şi Gogu Dragoş
Campionatul Naţional U16 şi U14 Finală,  29-31 martie 2019 Satu-Mare

  • Moisică Sebastian                – loc III medalie bronz  categ.66 kg.U14
  •  Popa Ana                             – loc V categ.44 kg.U14
  • Vasilache Antonia                – loc V categ.40 kg.U16
  •  Popa Dănuţ                          – loc V categ.50 kg.U16
VOLEI:
Prof.Atanasiu Ion        
Turneul Semifinal Cadete, 29-31 martie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- CS Dinamo Bucureşti              0-3(19-25;14-25;8-25)
C.S.Ş.Târgovişte- LPS Viitorul Piteşti                 3-0(25-15;25-16;25-19)
C.S.Ş.Târgovişte- ACS Top Volei 05 Constanţa  3-0(25-7;25-12;25-18)
Echipa s-a clasat pe locul II.Turneul Semifinal Minivolei, 29-30 martie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- CSM Bucureşti                        1-3(12-25;11-25;25-6;13-25)
C.S.Ş.Târgovişte- CSS Alexandria                               3-1(25-16;25-14;3-25;25-22)
C.S.Ş.Târgovişte- CS Medgidia                            3-1(25-6;25-8;4-25;25-16)
Echipa s-a clasat pe locul II şi participă la Turneul Semifinal II.

REZULTATE 18 – 24 MARTIE 2019

ATLETISM:
Prof.Pătrăşcan Cornel
Campionat Naţional CI Finală, 23 martie 2019 BucureştiConstantin Elena Beatrice              – loc I- medalie de aur greutate
BASCHET:
Prof.Păun Andreea
Campionat Naţional U16 masculin, 23 martie 2019 Bucureşti
Ştiinţa Bucureşti- C.S.Ş.Târgovişte                       112- 56
Marcatori: Bondilă 22p., Pop 13p, Băilă 7p.,  Arabagiu 5p., Bolovan 4p., Popescu 3p., Vârjoghe 2p. Prof.Tănase Cătălin
Campionat Naţional  U18 feminin, 24 martie 2019Târgovişte
C.S.Ş. CSM Târgovişte- CSS CSM Alexandria     49- 39 Prof.Trandafirescu Gabriela      
Campionat Naţional U18 masculin, 24 martie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- CSU Sibiu                                85- 65
FOTBAL:
Prof.Tătăranu Mihăiţă
Liga I Feminin, 24 martie 2019 Şotânga
C.S.Ş.Târgovişte-„U ”Alexandria                          1-6(0-4)
A marcat: Burcea.Prof.Croitoru Nicolae
Campionatul  Naţional „U19”, 24 martie 2019 Braşov
ACS Kids Tâmpa Braşov- C.S.Ş.Târgovişte        1- 6(0-1)
Au marcat: Cristea 3p., Marcu 2p., Petre 1p.
Campionatul Judeţean „U11”,  22 martie 2019 Moreni
CSM Flacăra Moreni-C.S.Ş.Târgovişte                 6- 0(3-0)Prof.Toboşaru Cosmin
Campionatul  Naţional „U17”, 23 martie 2019 Râmnicu-Vâlcea
SCM Râmnicu-Vâlcea-C.S.Ş.Târgovişte             1- 4(0-1)
Au marcat: Ene 2p., Petre 1p., Stoican 1p.Prof.Marian Valentin
Campionatul  Naţional „U15”, 23 martie 2019 Sotânga
C.S.Ş.Târgovişte-F.C.Voluntari                            0- 4(0-1)
HANDBAL:
Prof.Timpuriu Marian
Campionatul Naţional Juniori III, 24 martie 2019 Răzvad
C.S.Ş.Târgovişte- CSM Bucureşti                          19- 37(11- 21)Prof. Apostol Adrian
Campionatul Naţional Junioare III-Turneu Semifinal, 23 martie 2019 Ploieşti
CSM Ploieşti-C.S.Ş.Târgovişte                            40- 38(19- 19)
LUPTE:
Prof.Cornea Cornel
Turneu Calificare C.N.Individual Cadeţi, 22-24 martie 2019 Târgu-Jiu
S-au calificat;

  • Ionescu  Tania                     – categ. 57 kg.
  • Coteţ Alin                            – categ. 55 kg.
  • Burcea Andrei                     – categ. 60 kg.
  • Ionescu Ionuţ                      – categ. 80 kg.
  • Anghel Dorin                       – categ. 92 kg.

Echipa de Cadeţi CS CSS Târgovişte s-a calificat la Turneul Final.

REZULTATE 11-17 MARTIE 2019

BASCHET:
Prof.Păun Andreea
Campionat Naţional U16 masculin, 16 martie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- C.S.Steaua Bucureşti                60-71
Marcatori: Bondilă 16p.,Băilă 15p., Pop 11p., Arabagiu 13p. Coman 3p.,Popescu 2p.Prof.Tănase Cătălin
Campionat Naţional  U18 feminin, 11 martie Târgovişte
C.S.Ş. CSM Târgovişte- CSS Sibiu                      73- 58 Prof.Trandafirescu Gabriela      
Campionat Naţional U18 masculin, 17 martie 2019 Cluj
U BT Cluj-Napoca- C.S.Ş.Târgovişte                  102- 69 Prof.Tănase Cătălin
Campionat Naţional U18 feminin, 17 martie 2019 Bucureşti
Champions Bucureşti-CSS CSM Târgovişte        41- 86
HANDBAL:
Prof.Timpuriu Marian
Campionatul Naţional Juniori III, 17 martie 2019 Bucureşti
C.S.S.2 Bucureşti- C.S.Ş.Târgovişte                      49- 38(24- 20)               Prof. Apostol Adrian
Campionatul Naţional Junioare III, 16 martie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- CS Sporting Ghimbav              31- 41(16-20)
FOTBAL:
Prof.Tătăranu Mihăiţă
Cupa României Fotbal Feminin, 13 martie 2019 Galaţi
,,U,, Galaţi- C.S.Ş.Târgovişte                                 4-1(3-0)
A marcat:Istrate.Prof.Marian Valentin
Campionatul  Naţional Juniori „C”, 16 martie 2019 Bragadiru
CSO Bragadiru- C.S.Ş.Târgovişte                          1-11(1-6)
Au marcat:Cristea 6g.,Oprişan 2g.,Iancu 2 g., Petre 1g.
Campionatul Judeţean Juniori „D”,  16 martie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- CSM Fieni                                 0-1(0-0)
VOLEI:
Prof.Atanasiu Ion         
Turneul Semifinal Speranţe, 16-17 martie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- ACS Penicilina Iaşi                  3-0(25-7;25-15;25-6)
C.S.Ş.Târgovişte- CS Dinamo Bucureşti              3-0(25-20;25-15;25-22)
C.S.Ş.Târgovişte- ACS Sport Plus Brăila             3-0(25-9;25-4;25-9)
Echipa s-a calificat la Turneul Final.
JUDO:
Prof.Muşa Romel şi Gogu Dragoş
Campionatul Naţional Tineret U23, 15-16 martie 2019 Drobeta-Turnu-Severin

  • Patrulea Eric                           – loc III medalie bronz, categ.100 kg.
  •  Radu Andrei                         – loc V categ.100 kg.    
  • Temelie Mihai                        – loc VII categ.81 kg.
  • Moga Andrei                          – loc IX categ.60 kg.

REZULTATE 4 – 10 MARTIE 2019

ATLETISM:
– Prof.Prodan Mihai ,Bădiceanu Marius
Campionat Naţional Juniori II, 8-9 martie 2019 Bucureşti

  • Chiran Gabriel                           – loc X- 1.500 m.  –  prof.Prodan Mihai
  • Ioniţă Adelin                              – loc 50 -400 m.   –   prof.Bădiceanu Marius
  • Ioniţă Adelin                               – loc 52- 800 m.   –   prof.Bădiceanu Marius
BASCHET:
Prof.Păun Andreea
Campionat Naţional U16 masculin, 9 martie 2019 Cluj-Napoca
U BT Cluj-Napoca- C.S.Ş.Târgovişte            81- 49
Marcatori: Arabagiu 13p., Bondilă 13p., Pop 7p., Bolovan 4p.,Coman 4p., Băilă 3p., Păunescu 3p., Popescu 2p. Prof.Trandafirescu Gabriela      
Campionat Naţional U18 masculin, 10 martie 2019 Mediaş
CSS Mediaş- C.S.Ş.Târgovişte                     84- 75(16:24;16:27;27:14;25:10)
HANDBAL:
Prof.Timpuriu Marian
Campionatul Naţional Juniori III, 10 martie 2019 Răzvad
C.S.Ş.Târgovişte- CS Brazi                            42- 41(23-24)
LUPTE:
Prof.Cornea Cornel
Campionatul Naţional al CSS-LPS -Etapă Zonă 8-9 martie Târgovişte

  • Nae Elena                            – loc III categ.49 kg.
  • Ionescu  Tania                     – loc I  categ. 57 kg.
  • Minescu Andreea                – loc I categ. 65 kg.
  • Burcea Andrei                     – loc II categ. 55 kg.
  • Coteţ Alin                            – loc II categ. 65 kg.
  • Ionescu Ionuţ                      – loc I categ. 92 kg.
FOTBAL:
Prof.Tătăranu Mihăiţă
Liga I Feminin,  10 martie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- ,,U,, Galaţi                         1-3(0-2)
A marcat: Moraru.

REZULTATE 25 FEBRUARIE – 3 MARTIE 2019

ATLETISM:
Prof.Pătrăşcan Cornel
Campionat Naţional Aruncări Lungi(Seniori,Tineret), 25 februarie 2019 Bucureşti

  • Sandu Ionuţ Mălin                              – loc VII Tineret Suliţă
  • Sandu Ionuţ Mălin                              – loc IX Seniori Suliţă

Prof.Pătrăşcan Cornel+Prodan Mihai + Bădiceanu Marius
Campionat Naţional Copii I, 2 martie 2019 Bucureşti

  • Constantin Elena          Beatrice               – loc II- greutate  – prof.Pătrăşcan Cornel
  • David Justin                                    – loc VI- 800 m.   –  prof.Prodan Mihai
  • Popescu Iulia                                   – loc XXV- 60 m. – prof.Bădiceanu Marius
  • Iosif Bianca                                     – loc XXX-60 m.  – prof.Bădiceanu Marius
BASCHET:
Prof.Tănase Cătălin
Campionat Naţional  U20 feminin Turneu, 25-26 februarie 2019 Ploieşti
C.S.Ş. CSM Târgovişte- CSS Ploieşti                          90- 40(33-12;21-8;18-10;18-10)
ACS Napoca Baschet Cluj – CSŞ CSM Târgovişte      32- 78(11-21;12-20;3-35;6-12)
CS Rapid Bucureşti       –  CSŞ-CSM Târgovişte         65-101(19-34;13-29;16-19;17-19)Prof.Trandafirescu Gabriela      
Campionat Naţional U18 masculin, 3 martie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte-LPS Bihorul CSM Oradea    70- 58 Prof.Ioan Valerian
Campionat Naţional U15 masculin Turneu, 1-3 martie 2019 Cluj-Napoca
CSS Târgovişte – SG Mihai Viteazul Tonika Pucioasa  73- 83
CSS Târgovişte – U BT Cluj-Napoca                           56- 81
HANDBAL:
Prof. Apostol Adrian
Campionatul Naţional Juniori III, 2 martie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- CS Tonus Bucureşti                          42- 32(21- 17)Prof. Timpuriu Marian
Campionatul Naţional Juniori III, 2 martie 2019 Corabia
CSS Corabia- C.S.Ş.Târgovişte                                    26- 24(13- 12)
JUDO:
Prof.Muşa Romel + Gogu Dragoş

Campionatul Naţional  Scolar U16 Juniori III – 2 martie 2019 Ploieşti

  • Popa Dănuţ                             – loc II categ.50 kg.
  •  Bădiţă Ungureanu Cristian    – loc III categ.60 kg.     
  • Bucur Ionuţ                            – loc V categ.66 kg.

Campionatul Naţional  Şcolar Cadeţi U 18- 2 martie 2019 Ploieşti

  • Trifan Sorin                           – loc III categ.60 kg.
  • Bădiţă Ungureanu                 – loc V categ.60 kg.
  • Stan Vlăduţ                              –  loc VII categ.73 kg.  

Campionatul Naţional  U14 Etapă Zonă- 2 martie 2019 Ploieşti

  • Moisică Sebastian                           – loc I categ.60 kg.

REZULTATE 18 – 24 FEBRUARIE 2019

ATLETISM:
Prof.Guţoiu Nicolae+Pătrăşcan Cornel
Campionat Naţional Juniori I Finală, 22-23 februarie 2019 Bucureşti

  • Sandu Ionuţ Mălin          – loc IV greutate – prof.Pătrăşcan C.
  • Stancu Ionuţ                    – loc II- medalie argint 1500 m.
  • Serban Gabriel               – loc IX- 1500 m.
  • Serban Gabriel               – loc VIII- 3000 m.
BASCHET:
Prof.Păun Andreea
Campionat Naţional U16 masculin, 22 februarie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- BC Oradea                                               46 – 42
Marcatori: Bondilă 16p., Coman 16p., Bolovan 6p., Pop 4p, Popescu 4p. Prof.Trandafirescu Gabriela      
Campionat Naţional U18 masculin, 22 februarie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- CSS CSM Sighetul-Marmaţiei        64 – 51 Prof.Tănase Cătălin
Campionat Naţional U18 feminin, 24 februarie 2019 Braşov
CSU Braşov- C.S.Ş.Târgovişte                                     46 – 69
HANDBAL:
Prof. Apostol Adrian
Campionatul Naţional Juniori III, 23 februarie 2019 Călăraşi
CS Danubius Călăraşi- C.S.Ş.Târgovişte                      31 – 33(16-16)
LUPTE:
Prof. Filip Georgiana
Memorial’’Ilie Marinescu’’ 22-23 februarie 2019 Craiova

  • Bucur Larisa Maria            – loc I 
  • Scripcaru Cristian               – loc II
  • Girescu Alexandra             – loc II
  • Păun Andreea                      – loc II
  • Manea Andrei                     – loc III
VOLEI:
Prof.Atanasiu Ion         
Campionatul Naţional Cadete, 24 februarie 2019 Râmnicu-Sărat
CSM Râmnicu-Sărat -CSS Târgovişte                           0- 3(5-25;8-25;11-25)Echipa s-a clasat pe locul I în grupă şi s-a calificat la Turneul Semifinal.

REZULTATE 11-17 FEBRUARIE 2019

BASCHET:
Prof.Trandafirescu Gabriela 
Campionat Naţional U18 masculin, 17 februarie 2019 Sibiu
C.S.U.Sibiu- C.S.Ş.Târgovişte                              67- 89Prof.Păun Andreea
Campionat Naţional U16 masculin, 15 februarie 2019 Timişoara
CS SCM Timişoara- C.S.Ş.Târgovişte                  72- 78
Marcatori: Arabagiu 23p., Bondilă 18p., Pop 17p., Bolovan 10p., Băilă 8p., Vîrjoghe 2p. Prof.Tănase Cătălin
Campionat Naţional U18 feminin, 16 februarie 2019 Alexandria
CSS CSM Alexandria- C.S.Ş.  C.S.M.Târgovişte 82- 64
HANDBAL:
Prof. Apostol Adrian
Campionatul Naţional Juniori III, 13 februarie 2019 Bucureşti
CS Viitorul Pantilimon-C.S.Ş.Târgovişte              42-41

Campionatul Naţional Juniori III, 16 februarie 2019 Târgovişte

C.S.Ş.Târgovişte- CSS 2 Bucureşti               31-29(19-18).

REZULTATE 04-10 FEBRUARIE 2019

ATLETISM:
Prof.Pătrăşcan Cornel +Prodan Mihai+Bădiceanu Marius
Campionat Municipal C (I, II,III), 9-10 februarie 2019 Bucureşti

  • David Justin         – loc III  – 1.500 m. – prof.Prodan Mihai
  • Sandu Raul          – loc II   – 200 m
  • Sandu Raul          – loc III  – 800 m
  • Pătrăşcan Raisa  – loc II – greutate – prof.Pătrăşcan Cornel
BASCHET:
Prof.Păun Andreea
Campionat Naţional U16 masculin, 9 februarie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- Ştiinţa Bucureşti               48- 100(15-24;8-24;16-29;25-23)
Marcatori: Pop 16p., Vîrjoghe 10p., Arabagiu 6p., Bolovan 6p., Bondilă 5p., Coman 4p., Pencea 2p. Prof.Tănase Cătălin
Campionat Naţional U18 feminin, 9 februarie 2019 Alba-Iulia
LPS Alba-Iulia- C.S.Ş.-C.S.M.Târgovişte    48-73
HANDBAL:
Prof. Timpuriu Marian
Campionatul Naţional Juniori III, 10 februarie 2019 Răzvad
C.S.Ş.Târgovişte-CSO Mizil          32-32(14-17)
VOLEI:
Prof.Atanasiu Ion         
Campionatul Naţional Cadete, 10 februarie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte-ACS Juvenil Braşov           3- 2(25-18;19-25;23-25;26-24;15-32)

REZULTATE 28 IAN. – 03 FEBR. 2019

ATLETISM:
Prof.Prodan Mihai
Campionat Naţional Juniori II – III, Etapa I, 1-2 februarie 2019 Bucureşti
Chiran Gabriel     – loc VII  – 3.000 m
BASCHET:
Prof.Tănase Cătălin       
Campionat Naţional U18 feminin, 03 februarie 2019 Târgovişte
CSŞ-CSM Târgovişte- ACS Champions Bucureşti      74- 49(22-13;20-11;20-11;12-14)Prof.Trandafirescu Gabriela     
Campionat Naţional U18 masculin, 01 februarie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- U-BT Cluj-Napoca                          59-72Prof.Păun Andreea
Campionat Naţional U16 masculin, 02 februarie 2019 Bucureşti
CSA Steaua Bucureşti-C.S.Ş.Târgovişte                      103-51
Marcatori: Pop 19p., Bolovan 10p., Bondilă 10p., Coman 9p., Băilă 3p.
HANDBAL:
Prof. Timpuriu Marian
Campionatul Naţional Juniori III, 03 februarie 2019 Bucureşti
CSM Bucureşti-C.S.Ş.Târgovişte    40-25(20-10)

REZULTATE 21-27 IANUARIE 2019

BASCHET:
Prof.Trandafirescu Gabriela 
Campionat Naţional U18 masculin, 27 ianuarie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- C.S.Ş.Mediaş                           73-51(26-10;17-10;6-18;24-13)Prof.Păun Andreea
Campionat Naţional U16 masculin, 26 ianuarie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- ACS U BT Cluj-Napoca           45- 75
Marcatori:Bolovan 10p., Pop 9p., Bondilă 9p., Coman 7p., Băilă 7p., Vîrjoghe 2p., Arabagiu 1p.                      Prof.Tănase Cătălin
Campionat Naţional U18 feminin, 27 ianuarie 2019 Sibiu
C.S.Ş.Sibiu – CSM C.S.Ş.Târgovişte                            43-57(14-17;13-12;9-8;7-20)
VOLEI:
Prof.Atanasiu Ion         
Campionatul Naţional Minivolei – Turneul IV, 25-26 ianuarie 2019 Sibiu
C.S.Ş.Târgovişte- ACS Kids Tâmpa Braşov          3- 1(25-12;25-6;13-25;25-22)
C.S.Ş.Târgovişte- CSS Sibiu                                  3- 1(25-21;9-25;25-12;25-15)
C.S.Ş.Târgovişte- ACS Juvenil Braşov                  0- 3(18-25;25-27;17-25)
Echipa s-a calificat la Turneul Semifinal.Campionatul Naţional Cadete, 27 ianuarie 2019 Ploieşti
CSM Ploieşti- C.S.Ş.Târgovişte                           0- 3(14-25;11-25;6-25)

REZULTATE 14-20 IANUARIE 2019

BASCHET:
Prof.Trandafirescu Gabriela 
Campionat Naţional U18 masculin, 18 ianuarie 2019 Oradea
LPS Bihorul CSM Oradea- C.S.Ş.Târgovişte                       59-55(16-17;17-10;12-11;14-17) Prof.Ioan Valerian
Campionat Naţional U15 masculin, Turneu 19-20 ianuarie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- CSM Tg.Mureş                                       52- 47(16-12;12-17;16-9;8-9)
C.S.Ş.Târgovişte-Panatinaikos ACS PB Group Buc.   47- 66(7-10;13-20;7-23;20-13)
C.S.Ş.Târgovişte – CSU Braşov                                    60- 47(20-12;10-11;16-3;14-21) Prof.Tănase Cătălin    
Campionat Naţional U18 feminin, 20 ianuarie 2019 Târgovişte
CSŞ-CSM Târgovişte- LPS Alba-Iulia                        85- 37(28-14;22-8,19-11;16-4)
HANDBAL:
Prof. Apostol Adrian
Campionatul Naţional Juniori III, 19 ianuarie 2019 Bucureşti
CS Vulturii Bucureşti-C.S.Ş.Târgovişte                              32-32(12-19)
VOLEI:
Prof.Atanasiu Ion    
Campionatul Naţional Speranţe-Turneul IV, 18-19 ianuarie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte-          CSM LPS Brăila                            3-0(25-5;25-13;25-5)
C.S.Ş.Târgovişte- ACS Sport Plus Brăila                    3-0(25-12;25-9;25-11)
C.S.Ş.Târgovişte- C.S.S.Galaţi                                    3-0(25-2;25-7;25-5)
Echipa s-a calificat la Turneul Semifinal.

REZULTATE 07-13 IANUARIE 2019

ATLETISM:
Prof.Guţoiu Nicolae+Bădiceanu Marius
Campionat Municipal de Atletism (Seniori, Tineret, Jun.I), 12-13 ian.2019 Bucureşti

  • Stancu Ionuţ                 – loc I-1500 m.Juniori I
  • Stancu Ionuţ                 – loc II-3000 m.Juniori I
  • Serban Gabriel             – loc III-1500 m. Juniori I
  • Serban Gabriel             – loc III-3000 m. Juniori I
  • Iancu Rebeca                – loc III-1.500 m. Juniori III
  • Iancu Rebeca                – loc II-3000 m.Juniori III
  • Ionaş Ivona                   – loc VI-400 m. Juniori II
  • Ionaş Ivona                   – loc VIII-800 m. Juniori II
BASCHET:
Prof.Trandafirescu Gabriela 
Campionat Naţional U18 masculin -Turneu 12-13 ianuarie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- C.S.Ş.Mediaş                                             81- 38
C.S.Ş.Târgovişte- C.S.U.Braşov                                             92- 38    Prof.Tănase Cătălin
Campionat Naţional U18 feminin -Turneu 13 ianuarie 2019 Bucureşti
C.S.Ş.- C.S.M.Târgovişte- ACS Champions Bucureşti               75- 42
CS BBB Raptors Bucureşti- C.S.Ş.- C.S.M.Târgovişte         35- 92
VOLEI:
Prof.Atanasiu Ion    
Campionatul Naţional Cadete – 13 ianuarie 2019 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- ASC Bravol Braşov 3-0 (25-19;25-12;25-18).