REZULTATE SPORTIVE 2020 – 2021

18-24 OCTOMBRIE 2021

FOTBAL:
Prof.Tătăranu Mihăiţă
Campionatul Naţional U19, 24 octombrie 2021 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte – CSS Braşovia                                           7-1(3-1)
Au marcat:Tolga 3 p., , Tănase, Petre, Terec, Stan.

Prof.Toboşaru Cosmin
Campionatul Naţional U17, 24 octombrie 2021 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte-  CSS Braşovia                                          6-6(3-1)
Au marcat:Pătulea 2 g.,Cristea, Ţecu,  Iancu, Grigore..        
Liga Elitelor U15, 24 octombrie 2021 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- AFS Campionii FC Argeş                        3-4(3-2)
Au marcat:Băicoianu S, Băicoianu D, Ţînţar Al.

Prof.Prisăcaru Eduard
Campionatul Naţional U13, 23 octombrie 2021 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- AS FC Pucioasa                                        2-0(0-0)     

VOLEI:
Prof.Atanasiu Ion şi Pîrvu Sorina
Campionatul Naţional Cadete, Etapa a II-a,  24 octombrie 2021 Bucureşti
CSS Nr.5 Bucureşti- C.S.Ş.Târgovişte                                   0-3(21-25;23-25;16-25)
HANDBAL:
Prof.Apostol Adrian
Campionatul Naţional Junioare I,  23 octombrie 2021 Târgoviste 
CSS Tgv- GSI P.Moreni                                                               42-25(19-12)         

11-17 OCTOMBRIE 2021

BASCHET:
Prof.Tănase Cătălin
Campionatul Naţional-  Turneu U18 masculin, 16-17 octombrie 2021 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte A- CS Amicii Piteşti                           107-42(20-1;24-14;25-14;38-13)
C.S.Ş.Târgovişte A- LPS Viitorul Piteşti                               128-53(33-10;35-15;36-15;24-13)
C.S.Ş.Târgovişte A- CSS Târgovişte B                          100-45(25-11;23-9;28-10;24-15)
Echipa a avut un bilanţ de 3-0 şi s-a calificat în faza următoare.Prof.Trandafirescu Gabriela
Campionatul Naţional- Turneul 1, U14 masculin, 16 -17 octombrie 2021 Bucureşti
C.S.Ş.Târgovişte- ABC Laguna Negru Bucureşti                      69- 38
C.S.Ş.Târgovişte- ACS Play Bucureşti                                      79- 35
C.S.Ş.Târgovişte- ABC Leii 1 Bucureşti                                     41- 89Prof.Păun Andreea
Campionatul Naţional- Turneu U18 masculin, 16 octombrie 2021 Bucureşti
C.S.Ş.Târgovişte B- LPS Viitorul Piteşti                                           70- 61
CS Amicii Piteşti -C.S.Ş.Târgovişte B                                       41- 80
C.S.Ş.Târgovişte A- C.S.Ş.Târgovişte B                                       100-45
FOTBAL:
Prof.Croitoru Nicolae
Campionatul Naţional U19 , 13 octombrie 2021 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- ACS SR Municipal Braşov                          13-2(6-1)
Au marcat:Tănase, Petre 3 g., Terec, Stoican, Enache 3 g., Vintilescu 3 g..
Campionatul Naţional U19, 16 octombrie 2021 Făgăraş
CSM Făgăraş- C.S.Ş.Târgovişte                                                0-1(0-0)
A marcat:ZamfiracheProf.Toboşaru Cosmin
Campionatul Naţional U17, 13 octombrie 2021 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- ACS SR Municipal Braşov                          2-1(0-0)
Au marcat:Ţecu A.,  1 autogol.        
Campionatul Naţional U17, 16 octombrie 2021 Făgăraş
CSM Făgăraş-  C.S.Ş.Târgovişte                                               2-1(0-0)
A marcat:Stan E..                            
Liga ElitelorU15, 12 octombrie 2021 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- AFC Chindia                                                 2-0(1-0)
Au marcat:Ţînţar Al., Băicoianu D .   
Liga ElitelorU15, 17 octombrie 2021 Piteşti
LPS PiteştiC.S.Ş.Târgovişte                                                             1-3(1-2)
A marcat: Băicoianu Damian.              Prof.Prisăcaru Eduard       
Campionatul Naţional U13, 16 octombrie 2021 Târgovişte

Kinder 1 Târgovişte -C.S.Ş.Târgovişte                                      5-2(2-2)                             Prof.Tătăranu Mihăiţă Claudiu
Campionatul Naţional  U 17, 16 octombrie 2021 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- LPS Buzău                                                    9-0(3-0)     
Au marcat:Ungureanu Elena 2g., Bărbuceanu Andreea 1 g., Melinte G. 2g., Nicolae Mihaela 3 g., Tudor Valentina 1 g.   
HANDBAL:
Prof.Timpuriu Marian
Campionatul Naţional Juniori III, 14 octombrie 2021 Sala Răzvad          
C.S.Ş.Târgovişte- SCO Tricolorul Breaza                                39-40(25-26)Prof.Apostol Adrian
Campionatul Naţional Junioare I, 16 octombrie 2021 Bucureşti
CSS Nr.2 Bucureşti- C.S.Ş.Târgovişte           46-31(21-13)
JUDO:
Prof.Muşa Romel şi Gogu Dragoş
Campionatul Naţional U14 Copii , 15-17 octombrie 2021 Braşov    

  • Bucur Patricia                                                                                     – loc III, categ. 57 kg .
  • Poradici Alexandru                                                                             – loc V categ.60 kg.
  • Banu Bianca                                                                                        – loc V categ.40 kg.
LUPTE:
Prof.Cornea Cornel
Campionatul Naţional Individual Lupte  14-17.10.2021 Constanţa

  • Coteţ Alin                                                                                               – loc V, categ.71 kg

Prof.Filip Georgiana şi Filip Marian
Campionatul Naţional Individual de Cadeţi  Finală 14-17.10.2021 Constanţa

  • Scripcaru Cristian                                                                                 – loc II, medalie de ag.. categ.48 kg

04-10 OCTOMBRIE 2021

BASCHET:
Prof.Alexandru Daniel Alexandru
Campionatul Naţional U16 feminin,  09 -10 octombrie 2021 Târgovişte
C.S.Ş.-CSM Târgovişte- CSM Ploieşti                 22- 66
CSS Craiova- C.S.Ş.-CSM Târgovişte                    53- 33   
FOTBAL:
Prof.Croitoru Nicolae
Campionatul Naţional U19,  10 octombrie 2021 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte – ACS Petrosport Ploieşti          4-1(0-0)  
Au marcat:Petre, Ene, Stoican, Vintilescu .                         Prof.Toboşaru Cosmin
Campionatul Naţional U17, 10 octombrie 2021 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- ACS Petrosport Ploieşti            3-2(2-1).
Au marcat:Ţînţar Al., Băicoianu D .,Pătulea.              
Campionatul Judeţean U15, 09 octombrie 2021 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- Pheonix Târgovişte.                     8-0(6-0)
Au marcatŢînţar 3 g., Băicoianu D. 2 g., Staicu 1 g., Petre 2 g.
Echipa CSS Târgovişte s-a calificat la Liga Elitelor U!5.Prof.Tătăranu Mihăiţă Claudiu
Campionatul Naţional Liga I feminin, 10 octombrie 2021 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- U Galaţi                                   1-4(0-0)   
A marcat:Istrate Florentina.                                          
VOLEI:
Prof.Atanasiu Ion şi Pîrvu Sorina
Campionatul Naţional Cadete Etapa I, 10 octombrie 2021 Voluntari
CSO Voluntari- C.S.Ş.Târgovişte                         0-3(21-25;11-25;18-25)
LUPTE:
Prof.Filip Georgiana şi Filip Marian
Campionatul Naţional de Juniori Mici  U11 şi U13, 07-10 octombrie 2021 Târgu- Mureş

  • Girescu Alexandra                                                                  –  loc I medalie de aur, categ.30 kg. -U13
  • Maghiran Narcis                                                                      – loc I medalie de aur categ.60 kg.-  U13
  • Cudric Dario                                                                            – loc III medalie de bronz categ.30 kg. -U 13

27 SEPTEMBRIE-03 OCTOMBRIE 2021

FOTBAL:
Prof.Croitoru Nicolae
Campionatul Naţional U19 , 02 octombrie 2021 Nucet
GSA Nucet- C.S.Ş.Târgovişte                                       0-6(0-1) 
Au marcat:Pădurariu, Răuţă, Cristea 2 g., Stoican 2g.Prof.Toboşaru Cosmin
Campionatul Naţional U17, 02 octombrie 2021 Nucet
GSA Nucet- C.S.Ş.Târgovişte                                0-2(0-1)  
Au marcat:Băicoianu Damian , Pătulea                                     
Campionatul Judeţean U15, 29 septembrie 2021, Puntea de Greci
Petrolul Hulubeşti-C.S.Ş.Târgovişte                              0-8(0-6)
Au marcat:Florea, Staicu, 2 g., Petre 2g., Bucureşteanu 2 g., Oprea.    Prof.Prisăcaru Eduard
Campionatul Naţional U13, 02 octombrie 2021 Fieni
CSM Fieni- C.S.Ş.Târgovişte                                 4-1(1-0)                                 Prof.Tătăranu Mihăiţă Claudiu
Campionatul Naţional Liga I feminin, 03 octombrie 2021 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- U Olimpia Cluj-Napoca           0-13(0-4)
HANDBAL:
Prof.Timpuriu Marian
Campionatul Naţional Juniori III, 03 octombrie 2021 Bucureşti
CSS 3 Steaua- C.S.Ş.Târgovişte                              44-42(31-25)Prof.Manea Otilia
Campionatul Naţional Juniori II, 02 octombrie 2021 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- CSO Mizil                                 33-38(16-19) 

20-26 SEPTEMBRIE 2021

FOTBAL:
Prof.Croitoru Nicolae
Campionatul Naţional U19,  22 septembrie 2021 Ploieşti
CSM Ploieşti-  C.S.Ş.Târgovişte                                           0-6(0-3)             
Au marcat:Terec, Cristea, Stoican, Tolea 2 g., 1 autogol..                                    
Campionatul Naţional U19,  26 septembrie 2021 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte-AFC Chindia Târgovişte                           3-2(0-0)
Au marcat:Petre, Ene 2 goluri. Prof.Toboşaru Cosmin
Campionatul Naţional U17, 22 septembrie 2021 Ploieşti
CSM Ploieşti-  C.S.Ş.Târgovişte                                           0-3(0-1)
Au marcat:Ţînţar 2 golur, Cristea A. 1 gol.                            
Campionatul Naţional U17, 26 septembrie 2021 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte-AFC Chindia Târgovişte                            2-2(0-1)
Au marcat:Ţînţa , Pătulea
Campionatul Judeţean U15, 25 septembrie 2021 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- CSM Flacăra Moreni                                    3-1(1-0)
Au marcat:Băigianu Damian 2 golur, Crăciun 1 gol..       Prof.Tătăranu Mihăiţă Claudiu
Campionatul Naţional Liga I  fotbal feminin, 26 septembrie 2021 Târgu- Mureş
Ladyes Târgu- Mureş – C.S.Ş.Târgovişte                              6-0(2-0)               
HANDBAL:
Prof.Apostol Adrian
Campionatul Naţional Junioare I feminin, 25 septembrie 2021, Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- CSS 6 Bucureşti                                       43-28(22-14)Prof.Timpuriu Marian
Campionatul Naţional Juniori III, 26 septembrie 2021         
C.S.Ş.Târgovişte- CSM Bucureşti                                          29-40(20-27)       

13-19 SEPTEMBRIE 2021

FOTBAL:
Prof.Croitoru Nicolae
Campionatul Naţional U19,  19 septembrie 2021 Târgovişte, Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- FC Braşov                                                                5-2(3-0)
Au marcat; Stoian 2 goluri, Ene 2 goluiri Tolea 1 gol.Prof.Toboşaru Cosmin
Campionatul Judeţean U15, 18 septembrie 2021 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- CSM Fieni                                                              14-1(7-0)
Au marcat; Băicoianu S., Florea 2 goluri, Staicu, Petre 4 goluri, Feraru 2 goluri, Oprea ,Ţînţar Al., 2 autogoluri
Campionatul Naţional U17, 19 septembrie 2021 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- FC Braşov                                                                1-0(1-0)
A marcat:Tînţar Alexandru
HANDBAL:
Prof.Apostol Adrian
Campionatul Naţional Junioare I feminin, 18 septembrie 2021, Bucureşti
CS Ştiinţa Bucureşti- C.S.Ş.Târgovişte                                                46-28(21-14)Prof.Timpuriu Marian
Campionatul Naţional Juniori III, 19 septembrie 2021 Chiajna, Bucureşti
CS Concordia Chiajna -C.S.Ş.Târgovişte                                                    36-49(20-35)

06-12 SEPTEMBRIE 2021

FOTBAL:
Prof.Tătăranu Mihăiţă Claudiu
Campionatul Naţional Liga I  fotbal feminin, 11 septembrie 2021 Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte-  Vasas Femina Odorheiul- Secuiesc        0-3(0-1)
                                                                                   
Prof.Croitoru Nicolae
Campionatul Naţional U19,  11 septembrie 2021 Ploieşti
AFC Astra Giurgiu-  C.S.Ş.Târgovişte                                  0-6(0-2)
Au marcat; Tănase 1 gol, Dobre 1 gol,  Stoican 2 goluri., Cristea 2 goluri. Prof.Toboşaru Cosmin
Campionatul Naţional U17, 11septembrie 2021 Ploieşti
AFC Astra Giurgiu –  C.S.Ş.Târgovişte                                 4-0(3-0)

29 AUGUST-5 SEPTEMBRIE 2021

FOTBAL:
Prof.Tătăranu Mihăiţă Claudiu
Campionatul Naţional Liga I  fotbal feminin, 5 septembrie 2021 Bucureşti
Fair Play Bucureşti- C.S.Ş.Târgovişte                                   9-0(4-0)Prof.Croitoru Nicolae
Campionatul Naţional U19,  5 septembrie 2021 Complexul Turistic de Nataţie Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- ASC Olimpic Zărneşti                             12-0(6-0)
Au marcat;Ene 6 pct., Petre 2 pct., Tolea 2 pct.,Stoican 1 pct., Terec 1 pct.Prof.Toboşaru Cosmin
Campionatul Naţional U17,  5 septembrie 2021 Complexul Turistic de Nataţie Târgovişte
C.S.Ş.Târgovişte- ASC Olimpic Zărneşti                             18-1(7-1)
Au marcat;Ivăr 2 pct., Patulea 3 pct., Cristea A. 2pct., Iancu 1 pct., Băicoianu D. 1 pct., Soane 1 pct., Ţînţar 4 pct., Ţecu 1 pct., Băicoianu S. 1 pct., Flaugiu 2 pct.
HANDBAL:
Prof.Apostol Adrian
Campionatul Naţional Beach Handbal , 01-05 septembrie 2021 Mamaia
CS Marta Baia-Mare    – CSŞ Târgovişte                                  14-  9; 22-  8
CSŞ Târgovişte              – CSO Activ Plopeni                            16-26;13-19
CSŞ Târgovişte              – CSŞ Viitorul Cluj                              11-17;16-15
Semifinala:
CS Marta Baia-Mare    – CSŞ Târgovişte                                  21-11; 19- 7
Finala mică:
CSO Activ Plopeni       – CSŞ Târgovişte                                  18-17; 19- 16
LUPTE:
Prof.Filip Georgiana şi Cornea Cornel
Campionatul Naţional Individual Lupte pe Plajă, 29.08.-01.09.2021 Costineşti

  • Coteţ Alin                                              – loc II,  medalie de argint, categ.70 kg.- prof.Cornea Cornel
  • Ionescu  Simona                                    – loc IV , categ. 60 kg.                             – prof.Filip Georgiana